Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 02:04

У Росії заявляють, що планують не згортати, а розвивати Чорноморський флот


Росія не збирається скорочувати, а навпаки – планує розвивати Чорноморський флот.

Про це член комітету Держдуми з питань оборони, голова загальноросійського Руху з підтримки флоту Михайло Ненашев повідомив українським журналістам у Москві.

«Ми будемо розвивати інфраструктуру базування Чорноморського флоту, як в Криму, так і на російській території. У нас немає ніяких планів щодо згортання ЧФ. Стоїть питання лише про розвиток», – сказав він.

Депутат пояснив, що під розвитком ЧФ мається на увазі не тільки формування, які базуються на території України, а й друга частина ЧФ, що базується в Краснодарському краї й на інших територіях.

Таку увагу до флоту він пояснив стратегічним значенням Чорного моря.

«ЧФ ми будемо розвивати, оскільки Чорне море пов’язане з Середземним морем і Атлантикою, а Середземноморський регіон – це центр світових проблем, наприклад арабо-ізраїльська проблема», – зазначив Ненашев.

«Тому ЧФ ми розглядаємо не з позицій, як потягатись з Україною чи ще з кимось. ЧФ буде вирішувати ті завдання, які вирішуються в рамках усіх збройних сил», – сказав він.

Відповідаючи на запитання про позицію Росії щодо долі ЧФ на території України після 2017 року, коли закінчиться термін дії договору, член комітету Держдуми з питань оборони повідомив, що у Москві зацікавлені у збереженні флоту в Криму.

«З точки зору Росії ми ставимо питання однозначно – пролонгація цього договору, і в російської сторони немає жодних сумнівів в цьому. Ви не покажете жодної заяви, в якій би російське керівництво заявляло про згортання ЧФ в Криму після 2017 року», – повідомив він.

Разом з тим Ненашев відкинув твердження, що від ЧФ надходить загроза Україні, зокрема в контексті ухвалення Росією поправок до закону про оборону, а також розробки нової воєнної доктрини, в якій планується передбачити можливість застосування ядерної зброї у локальних конфліктах.

«І в новій, і в старій редакції воєнної доктрини ми не вітаємо вступ наших сусідів в НАТО – на це немає підстав: Росія нікому не погрожує і не збирається це робити», – сказав депутат.

Він пояснив, що на Чорному морі діє статус без’ядерної зони, а тому на суднах ЧФ РФ немає ядерної зброї. Крім того, Росію «більше цікавить питання Арктики та оборона країни по всіх напрямках». «І я не думаю, що питання ЧФ в Криму має якесь особливе значення», – зауважив депутат.

«Якщо українське керівництво буде вести себе передбачувано, буде договороздатне, то у нас не буде жодних питань, пов’язаних і з іншими видами озброєння, не говорячи вже про ядерне», – резюмував Ненашев.

Україна готова до відновлення діалогу з Росією

Під час зустрічі у п’ятницю з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим у Москві Петро Порошенко заявив: «Хочу підкреслити, що Україна готова до поновлення діалогу на всіх рівнях, включаючи найвищий».

А Росія розраховує на налагодження прагматичного співробітництва з Україною, сказав міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров.

«Ми розраховуємо, що взаєморозуміння і співробітництво принесе прагматизм і дасть змогу вирішувати всі питання двостороннього характеру. Росія до цього готова», – зазначив Лавров.

Росія вважає, що призначення Петра Порошенка главою МЗС України сприятиме поліпшенню взаємодії Міністерств закордонних справ обох держав.

Петро Порошенко перебуває сьогодні у Москві з робочим візитом. Це його перший візит до Росії після призначення на посаду міністра закордонних справ 9 жовтня.

Конфлікт Медведєва і Ющенка вичерпаний – Порошенко

Міністр закордонних справ заявив, що інцидент між президентами України і Росії Віктором Ющенком і Дмитром Медведєвим вичерпаним.

Про це він сказав в ефірі радіо «Эхо Москвы», про що повідомила «Українська правда».

«Я вважаю, що цей діалог був вичерпаний у двосторонньому порядку після відповіді Віктора Ющенка», – заявив Порошенко.

«Я не думаю, що для розвитку відносин довіри і зміцнення відносин між нашими країнами треба посилатися на окремі моменти в історії наших відносин», – наголосив міністр.

«Головний базис – це відносини між нашими народами», – сказав він.

Відповідаючи на прохання прокоментувати питання про те, що кілька років тому його не пустили в Росію, Порошенко сказав: «Це був разовий елемент і після цього я в Росії був не один раз: із офіційними делегаціями, на саміті. І ніяких проблем не виникало».

Він також зазначив, що вважає «чорні списки» проблемою. За словами Порошенка, це питання також обговорювалося з його російським колегою Сергієм Лавровим.

«Ми домовилися про продовження діалогу і задекларували необхідність вирішення цих проблем», – сказав Порошенко.

***


Відносини України та Росії будуватимуться на взаємовигідних засадах, заявив після призначення, 9 жовтня, міністр закордонних справ України Петро Порошенко. «Відносини будуть прагматичними, відносини будуть взаємовигідними, відносини будуть базуватися на взаємоповазі до суверенітету двох країн», – сказав Порошенко.
При цьому тоді він наголосив, що головним напрямком розвитку зовнішньої політики залишиться європейський. «Дві ключові позиції: основний напрямок зовнішньої політики, політики України – європейський; Росія є найбільшим і найважливішим стратегічним партнером», – сказав міністр.

Тим часом, тоді у БЮТ назвали Порошенка здатним знайти компроміс у відносинах України й Росії. «Петро Порошенко – це та кандидатура, яка в умовах кризи й напруги у відносинах між Україною й Росією зможе знайти компроміс, і в першу чергу не загострювати їх», – сказав перший заступник голови фракції БЮТ Андрій Кожем’якін.

Натомість у Партії регіонів були переконані, що призначення нового глави МЗС не вплине на зовнішньополітичний курс України.

«Говорити про радикальні зміни у зовнішній політиці, а саме про покращення або погіршення, не доводиться, оскільки, згідно з Конституцією, керівництво зовнішньополітичною діяльністю здійснює Президент. Тому Президент як був, так і залишається головним дипломатом», – сказав регіонал Леонід Кожара.

Після того як Верховна Рада за поданням глави держави призначила Петра Порошенка міністром закордонних справ України 240 голосами, Президент Віктор Ющенко висловив переконання, що новопризначений міністр закордонних справ буде реалізовувати зовнішньополітичний курс глави держави. За його словами, головна складова цієї політики – відстоювання національних інтересів і розвиток добросусідських відносин з усіма країнами.

Президент також зауважив, що за останні шість місяців, поки не було міністра закордонних справ, Україна багато втратила у відносинах із країнами-сусідами, Європейським Союзом, Сполученими Штатами Америки.
XS
SM
MD
LG