Доступність посилання

ТОП новини
26 Квітень 2019, Київ 03:45

УЄФА знову попереджає, урядовці – виправдовуються


Київ – Чи прийматиме Україна футбольний чемпіонат Євро-2012? В УЄФА вважають, що Київ все ще може втратити своє право на це. Між тим, українські урядовці запевняють: все йде за графіком, і висловлюють переконання, що інфраструктура міст-претендентів буде готова вчасно.

Не буде належної інфраструктури, не буде права на проведення Євро-2012. Генеральний секретар УЄФА Джанні Інфантіно заявив: якщо українські міста, де будуть проводитися матчі, не матимуть належної інфраструктури, фінальна частина футбольного чемпіонату Європи-2012 може бути перенесена в іншу країну.

Проте українські урядовці запевняють: Україна не втратить право проводити Євро-2012. За словами міністра у справах сім’ї, молоді та спорту Юрія Павленка, всі вимоги, які поставила УЄФА щодо підготовки чотирьох міст до матчів-2012, виконуються.

«Ми виконуємо цей план, незважаючи на всі складнощі. Я переконаний, що кожне з чотирьох міст у повній мірі представить себе якнайкраще, щоб бути у грудні затвердженим, як приймаюче місто. Це і Донецьк, і Харків, це і Львів, і, без сумніву, Київ, як місце фінального матчу Євро-2012», – заявив Юрій Павленко в інтерв’ю Радіо Свобода.

До кінця жовтня міста-претенденти мають надати детальний звіт щодо готовності спортивної, транспортної та готельної інфраструктури, говорить Юрій Павленко. А починаючи з листопада, експерти УЄФА почнуть перевіряти, чи відповідає ця інформація реальному стану.

«Міста завершують подачу звітів, і починаються вже експертні візити УЄФА, – зазначає міністр. – Наприклад, зараз у Міністерстві працює група експертів УЄФА по НСК «Олімпійський», по телекомунікаціях, по зоні гостинності та інших моментах, пов’язаних із підтвердженням права Києва на фінал Євро».

Шанс осоромитися лишається

Втратити право на проведення Євро-2012 Україна вже не може, а от осоромитися – так, вважає спортивний оглядач Ігор Мірошниченко. А метою заяв Джанні Інфантіно, на думку Мірошниченка, є бажання мобілізувати українську владу.

«УЄФА вже взяла на себе разом із Україною відповідальність за проведення Євро-2012 в Україні, і Польщі. Шансів втратити цей чемпіонат у нас уже немає. Але у нас є дуже великі шанси осоромитися. Ухвалення у Верховній Раді рішення щодо фінансування Євро-2012, і виділення понад 10 мільйонів, а також шалені кошти, які витрачаються на реконструкцію НСК «Олімпійський», за які можна було відбудувати як мінімум 2 стадіони, є не що інше, як паразитування на темі Євро», – вважає Мірошниченко.

До кінця листопада Україна має надати УЄФА гарантії належної підготовки до Євро-2012. А на зустрічі у Португалії, що запланована на грудень, комітет УЄФА ухвалить остаточне рішення щодо місця проведення чемпіонату Європи.

(Київ – Прага)
  • 16x9 Image

    Тетяна Ярмощук

    Працюю на Радіо Свобода з 2005 року. Укладач та ведуча Ранкової Свободи, пишу на енергетичну та економічну тематику. 2006 року закінчила Інститут журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка. А у 2009-му – Інститут політичних наук. 

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG