Доступність посилання

ТОП новини
17 Жовтень 2018, Київ 01:47

Угода про подолання кризи в Гондурасі провалена


Скинений президент Гондурасу Мануель Селая заявляє, що укладена за посередництва США домовленість про подолання політичної кризи в країні «мертва».

Так він відповів на заяву тимчасового президента Гондурасу Роберто Мічелетті, який сказав, що створить новий уряд національної єдності і без підтримки Мануеля Селаї.

Перед цим Селая відмовився подавати свої кандидатури міністрів до уряду «єдності і примирення» й почав вимагати, щоб парламент спершу поновив його на посаді голови держави.

Про створення такого уряду тимчасовий і скинений керівники Гондурасу домовилися минулого тижня. Цей уряд мали створити до вчорашнього вечора.

У світі Мануеля Селаю продовжують вважати легітимним президентом Гондурасу й заявляють, що його силове усунення було незаконне.

Жозе Мануеля Селаю Росалеса скинули в червні з посади президента Гондурасу за рішенням Верховного суду країни й зі згодою парламенту. Відтоді Гондурас, одна з найбідніших країн світу, перебуває в дипломатичній ізоляції і втратив міжнародну допомогу.

У Гондурасі Селаю звинувачують у порушеннях Конституції й законодавства країни, а також у корупції. Політична еліта відмовляється навіть розглядати можливість поновлення його на посаді на решту його первісного терміну, який збігає в кінці січня наступного року; балотування на другий термін забороняє Конституція. Нинішня влада Гондурасу заявляє, що Селая мусить погодитися постати перед судом.

Сам Селая, якого військові видворили були з країни, таємно повернувся до неї й уже понад місяць переховується в посольстві Бразилії в столиці Гондурасу Тегусігальпі, де перебуває під дипломатичним захистом.
XS
SM
MD
LG