Доступність посилання

ТОП новини

Суперечка довкола нових соцстандартів дійде до Конституційного Суду


Конституційний Суд України

Київ – Партія регіонів має намір через Конституційний Суд змусити уряд уже в цьому році почати виконувати новий закон про соціальні стандарти. Натомість представники БЮТ стверджують, що уряд діє в межах закону. Між тим спікер парламенту Володимир Литвин підозрює, що протистояння двох найбільших фракцій може призвести до блокування бюджетного процесу. Відтак у наступний рік країна може вступити без головного фінансового документа.

Різке неприйняття Партії регіонів викликала постанова уряду «Про заходи щодо забезпечення виконання Держбюджету та місцевих бюджетів у 2010 році». За словами депутата з фракції Партії регіонів Михайла Папієва, Кабмін, попри ухвалення нових соціальних стандартів, планує бюджет на наступний рік за старими соціальними стандартами.

«За наявності ухваленого і підписаного Президентом закону про розміри прожиткового мінімуму уряд приймає постанову про те, що в 2010 році не будуть підвищуватися ні прожитковий мінімум, ні мінімальна зарплата, ні мінімальна пенсія», – каже він.

Депутат-регіонал упевнений, що уряд таким чином грубо порушує закон. Тому він розраховує не лише на вердикт Конституційного Суду, але й на протидію Президента.

Михайло Папієв нагадує, що є ще й «гарант Конституції» – Президент може своїм указом тимчасово зупинити дію постанови Кабінету Міністрів із одночасним поданням до Конституційного Суду.

Як провести вибори без бюджету

Натомість проурядові політики стверджують, що уряд у даному випадку діє в межах своєї компетенції та закону.

«У преамбулі відповідної постанови йдеться якраз про те, що до прийняття бюджету на 2010 рік і далі розписано дії всіх міністерств і відомств, як вони мають діяти, – каже член бюджетного комітету депутат-бютівець Олег Ляшко. – Бо цілком очевидно, що бюджет 2010 року став заручником політичної ситуації в країні, став заручником виборів. І є велика ймовірність того, що ми в новий рік увійдемо без бюджету».

Між тим спікер Володимир Литвин каже, що дві найбільші фракції парламенту – Партії регіонів та Блоку Юлії Тимошенко – свідомо блокують процес розгляду проекту держбюджету-2010.

Політичні експерти також кажуть, що цим політичним силам не вигідне ухвалення бюджету до кінця виборів. Через це виникають побоювання, що виникнуть проблеми з фінансуванням другого туру виборів.

Проте політики запевняють, що вибори відбудуться в будь-якому разі – незалежно від того, чи буде ухвалено державний бюджет на наступний рік. Головне, мовляв, щоб вибори були профінансовані за державний кошт. А нададуть гроші з держбюджету чи з резервного фонду Кабміну – на легітимність другого туру це не вплине.

(Київ – Прага)
  • Зображення 16x9

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG