Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко підписав закон про підвищення соцстандартів


Президент Віктор Ющенко підписав закон про підвищення соціальних стандартів, ухвалений Верховною Радою 20 жовтня. Глава держави пояснює таке рішення своєю позицією, що мінімальна зарплата й мінімальна пенсія повинні відповідати прожитковому мінімуму.

«Дискусія нижче цього рівня для мене є аморальною. Я не дозволю нікому спекулювати на цій темі», – наголосив Ющенко.

За словами Президента, прожитковий мінімум у країні штучно занижений і його вже давно треба було переглянути. За підрахунками глави держави, для реалізації цього закону в нинішньому році необхідно близько мільярда гривень, щоб підняти пенсії, і 300-350 мільйонів гривень, щоб підняти зарплати працівникам бюджетної сфери.

Наступного року на забезпечення підвищення пенсій знадобиться 5,5-6 мільярдів гривень, а на підвищення зарплат бюджетникам – 4,5-5,1 мільярда гривень. За словами Президента, необхідні фінансові кошти в держави є.

Зокрема, він повідомив, що направив у Верховну Раду свої пропозиції щодо внесення змін до державного бюджету на 2009 рік, де вказані джерела фінансування підвищення соцстандартів. Президент також звернувся до Кабінету Міністрів і парламенту з проханням передбачити необхідне фінансування в держбюджеті-2010.

Міжнародний валютний фонд виступив за ветування Ющенком закону про підвищення соціальних стандартів. Накласти вето главу держави закликала і прем’єр Юлія Тимошенко.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG