Доступність посилання

ТОП новини

У Болгарії планують програму діяльності Blackseafor на 2010 рік


Сьогодні в болгарському місті Варна розпочалося засідання групи планування Чорноморської групи військово-морського співробітництва Blackseafor.

Як повідомили в прес-службі українського Міністерства оборони, в ході засідання представники військових флотів України, Болгарії, Грузії, Румунії, Росії та Туреччини планують підбити підсумки цьогорічної активації міжнародного з’єднання та обговорити програму діяльності Blackseafor на наступний рік.

У Міноборони нагадали, що перше розгортання цьогорічної активації з’єднання Blackseafor відбулося у серпні. Під час його проведення екіпажі військових кораблів країн Чорноморського регіону відпрацювали завдання з контролю за судноплавством із затриманням умовних суден-порушників та висадкою на них оглядових груп, взяли участь в операції з врятування людини, що опинилася за бортом.

Також учасники Blackseafor провели навчання і спільні тренування, зокрема, навчання з протимінної оборони, контролю за надводною та повітряною обстановкою, тактичного маневрування, вогневої підтримки, зв’язку, евакуації мирного населення, надання допомоги кораблю, що зазнає лиха.

Чорноморська група військово-морського співробітництва Blackseafor була створена 2001 року. До її складу входять кораблі, що представляють військові флоти Болгарії, Грузії, Росії, Румунії, Туреччини та України. Цілі Blackseafor – військово-морська співпраця та обмін досвідом, участь у гуманітарних місіях, боротьба з тероризмом, пошук і порятунок жертв морських катастроф, протимінні операції, дії для захисту природного довкілля.

Як правило, двічі на рік в одному з портів Чорного моря проходить активація, тобто збір кораблів Blackseafor – по одному від кожного з флотів. Щороку міняється його командування, яке передається за алфавітним порядком назв країн.

Від серпня 2009 до серпня 2010 року командування в групі здійснює Болгарія.
XS
SM
MD
LG