Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 07:13

Ющенко: Правда про Голодомор має дійти до серця кожної людини


Правда про Голодомор має дійти до серця кожної людини, заявив Президент Віктор Ющенко у зверненні до українського народу під час меморіальних заходів пам'яті жертв Голодомору 1932-33 років у Києві в суботу.


«Слова про Голодомор, безумовно, важкі. І довгий їх шлях – шлях до серця кожної людини», – зазначив глава держави у День пам'яті жертв Голодомору.

Він зауважив, що Україна змогла донести до всього світу правду про Голодомор.

За словами Президента, встановлено імена майже двох мільйонів людей, убитих Голодомором. «І ця цифра не повна», – зазначив Ющенко.

«Ми зробили майже неможливе – ми врятували й повернули людям правду про великий голод», – сказав Президент.

Він нагадав, що український парламент визнав голодомор геноцидом українського народу.

За словами Віктора Ющенка, інші держави світу поставилися з розумінням до цієї трагедії.

Глава держави зазначив: «Осмислити відповідальність одне за одного, об'єднатися в єдиному просторі нашої пам'яті та майбутнього, на мій погляд, це означає стати нацією, яка буде захищеною і безпечною на сотні й тисячі років уперед».

Президент наголосив, що в кожного громадянина України в серці має бути «протест проти будь-якого прояву неповаги до нашої держави, до її історії, до наших тисячолітніх символів».

«Протест має стояти в серці проти будь-якої загрози для нашої великої, спільної свободи, протест має стояти проти будь-якого замаху на національні, політичні, громадянські права кожного з нас без винятку», – наголосив Віктор Ющенко.

У меморіальних заходах узяли також участь Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, члени Кабінету Міністрів, народні депутати, представники всіх регіонів України.

Жалобні заходи відбувалися на території державного музею «Меморіал пам'яті жертв голодомору в Україні».

Учасники заходу поклали до пам'ятника жертвам голодомору символічні свічки, встановлені в горщиках, прикрашених плодами калини й колосками. Після цього присутні вшанували пам'ять жертв голодомору хвилиною мовчання.

Тимошенко закликала усіх людей світу, незалежно від національності, запалити свічку скорботи за убієнними голодом

Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко закликала усіх людей світу, незалежно від національності, від громадянства, у День пам’яті жертв Голодомору запалити свічку скорботи та пригадати пам’ять безневинно убієнних голодом.

Про це йдеться у зверненні голови уряду з приводу вшанування жертв Голодомору.

«Кожного року наприкінці осені ми вшановуємо пам’ять мільйонів безневинно закатованих найстрашнішою смертю – голодом. Увесь український світ, по всій земній кулі, схиляє голову у скорботі, пригадуючи імена тих, у кого відібрала життя радянська система у 1932-33 роках. Це святий обов’язок кожної людини, яка має серце та душу», – зазначається у зверненні.

Прем’єр-міністр наголосила: «Голодомор 1932-33 років був справжнім геноцидом українського народу. Спрямований на те, щоб знищити волелюбний дух українців, поставити знесилений народ на коліна у покірному служінню тоталітарній системі. Розірвати генетичну пам’ять поколінь, де була вписана державність Київської Русі, Козаччини, національно-визвольних змагань 1917-1920-х років. Після того, як на початку ХХ сторіччя ми втратили державність, нас продовжували упокорювати голодом».

За словами Юлії Тимошенко, «трагізм і жорстокість Голодомору у тому, що в найбагатшій на хліб землі, житниці Європи, люди вмирали без шматка хліба, без жменьки зерна». «Беззаперечними є штучність цього голоду і диявольський цинізм тодішньої влади», – наголосила Прем’єр-міністр і додала: «Наша шана тим, хто не дожив, і хто не народився, вимірюється не лише помпезністю пам’ятників і меморіалів, а насамперед глибиною нашої пам’яті та щирістю скорботи».

Вона закликала всіх у хвилину мовчання звернутися до Бога з молитвою за душі тих, хто став жертвою геноциду.

«Наш національний смуток, наша печаль над гігантською братською могилою з кількома мільйонами убієнних голодом співвітчизників – безмежні», – сказано у зверненні Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко.

СБУ вирішила виділити в окреме провадження 17 кримінальних справ про Голодомор

Служба безпеки України вирішила виділити в окреме провадження 17 кримінальних справ у справі про геноцид українського народу в 1932-33 роках.

Про це сказав голова СБУ Валентин Наливайченко в ефірі телеканалу «Інтер» у п’ятницю ввечері.

«За рішенням Президента після розслідування цієї кримінальної справи (про геноцид українського народу в 1932-33) виділяється ще 17 кримінальних справ у 17 областях, від Полтавської області до Одеської, і будуть тривати до встановлення останнього місця поховання (жертв Голодомору)», – зазначив Наливайченко.

З його словами, у цих областях після завершення розслідування справи передаватимуть у суди.

Крім того, Наливайченко вважає необхідним внести у Верховну Раду пропозицію про соціальний захист жертв Голодомору 1932-33 років і свідків, які залишилися.

Раніше Служба безпеки України розсекретила всі матеріали про Голодомор 1932-33.

СБУ також очікує від прокуратури Росії розсекречених документів про геноцид українців в 1932-33 роках.

У травні Служба безпеки України порушила кримінальну справу за фактом здійснення геноциду українського народу в 1932-1933 роках.

У 2006 році Верховна Рада визнала цей Голодомор геноцидом українського народу.

У результаті Голодомору 1932-1933 років, за різними оцінками, загинули від 3 до 7 мільйонів осіб.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG