Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 10:09

МАГАТЕ очікує від Ірану пояснень нових ядерних планів


Міжнародне агентство з атомної енергії заявило в вівторок, що хоче отримати пояснення від офіційного Тегерана щодо його планів побудувати 10 нових заводів для збагачення урану.

У неділю Іран оголосив, що має намір побудувати 10 нових заводів, але офіційно не поінформував МАГАТЕ про це.

Цю заяву сприйняли як відповідь на ухвалення в п’ятницю резолюції МАГАТЕ, яка засудила Тегеран за те, що Іран тримав у таємниці будівництво другого в цій країні уранозбагачувального заводу.

Спорудження нових заводів, для п’яти з яких уже вибрані місця, має початися протягом найближчих двох місяців, і вони плануються такими ж за масштабом, як і головний іранський завод зі збагачення урану в Натанзі, повідомило державне телебачення Ірану.

Виступаючи у вівторок із телевізійною промовою, президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад назвав можливу ізоляцію його країни з боку Заходу «психологічною війною» проти Тегерана.

За словами Ахмадінеджада, іранська ядерна програма не потребує обговорення на переговорах із Заходом, і нові санкції проти Ірану не матимуть успіху.

Резолюцію щодо Ірану наприкінці минулого тижня підтримали 25 країн із 35 членів МАГАТЕ, включно з Росією та Китаєм, які виступають проти нових санкцій щодо Ірану.

Recommended

XS
SM
MD
LG