Доступність посилання

ТОП новини

У НАТО обговорять заклик США збільшити військовий контингент у Афганістані


Афганістан – Cолдати США розвантажують із гвнтокрила боєприпаси, провінція Хост, 26 листопада 2009 року

Прага – Союзники з НАТО намагаються всіма силами підтримати збільшення Бараком Обамою американської присутності в Афганістані на 30 тисяч вояків. Хоча, окрім привітання нового стратегічного кроку президента США, Генсекретар НАТО Андерс Фоґ Расмуссен зміг запевнити про направлення до Афганістану лише 5 тисяч військових інших членів НАТО. Міністри закордонних справ НАТО обговорять нові деталі афганської стратегії наприкінці цього тижня на саміті в Брюсселі.

Вітаючи нову стратегічну ініціативу президента США, Генсекретар НАТО Расмуссен зауважив, що він витратив кілька тижнів щоб переконати американських союзників у такому кроці. Разом з тим Расмуссен наголосив, що Афганістан є ключовим викликом не лише для США, але й для всіх членів НАТО.

«Це не лише війна Америки. Те, що відбувається в Афганістані, несе цілком конкретну небезпеку для громадян всіх наших країн», – заявив Андерс Фоґ Расмуссен.

Він наголосив, що нестабільність в Афганістані вигідна тероризму, ісламським фундаменталістам, міжнародній торгівлі наркотиками, а все це зачіпає і європейських союзників також.

Промова Барака Обами, з якою він виступив у понеділок, поклала кінець чотирьом місяцям невпевненості в американських намірах в Афганістані. Рішення послати до цієї країни ще 30 тисяч вояків армії США підвищує рівень американської присутності до 100 тисяч осіб. Обама також сказав, що поступове зниження воєнної присутності в Афганістані розпочнеться з липня 2011 року. А до цього буде докладено вирішальних зусиль для підготовки місцевої армії та поліції, котрі разом мали б нараховувати майже півмільйона особового складу. Сьогодні ці сили в Афганістані нараховують разом менше 200 тисяч та й рівень їхньої оснащеності ще недостатній.

США вимагають від союзників з НАТО щонайменше 15 тисяч вояків

Генсек НАТО запевнив США у нарощуванні неамериканських сил в Афганістані. «Я можу підтвердити, що союзники і наші партнери зроблять у цьому напрямку більше, значно більше. У 2010 році неамериканські сили місії в Афганістані зростуть на 5 тисяч вояків і можливе подальше нарощування ще на кілька тисяч».

Хоча у США вимагають від союзників негайного нарощування воєнних сил щонайменше на 15 тисяч осіб. Тоді як Велика Британія запевнила, що пошле додатково ще 500 вояків, а Польща – до 600. Але такі великі країни, як Франція і Німеччина не здатні поки що належно підтримати зусилля США у війні в Афганістані.

Проблему «багатостороннього підходу» до Афганістану, як цього вимагає Вашингтон, міністри закордонних справ країн НАТО розглянуть детальніше у четвер і п’ятницю на саміті в Брюсселі.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG