Доступність посилання

ТОП новини
19 Жовтень 2018, Київ 16:21

США: Обама і проблема військ в Афганістані


Американські морські піхотинці повертаються на базу після спільного патрулювання з армією Афганістану в провінції Гельманд. Фото 21 листопада 2009 року

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама наступного тижня має оголосити рішення щодо дальшого ведення війни в Афганістані. Йдеться про відрядження туди додаткового контингенту військ, проти чого виступають лідери демократів у Конгресі.

Здавалося б – навіщо критикувати президента, адже Обама теж демократ, однопартієць. Але законодавці лише віддзеркалюють незадоволення американського суспільства війною в Афганістані, точніше, тим, що витрати багатомільярдні в той час, коли США переживають важку рецесію, національний борг сягнув астрономічного обсягу, рівень безробіття перевищив 10 відсотків, а в цей час витратам на ведення війни кінця не видно.

Як заявив конгресмен-демократ Дейвід Обі, голова комісії з асигнувань Палати представників Конгресу, він вважає помилкою поглиблення американської участі в тій війні: «Ми ж маємо платити за це, тож кошти афганської війни можуть поховати всі наші ініціативи з метою піднесення нашої власної економіки». Підраховано, що утримання одного вояка в Афганістані, враховуючи всі видатки, коштує один мільйон доларів на рік, а там нині перебувають десь 68 тисяч американських військових.

Дейвід Обі та інші лідери демократів пропонують впровадити окремий податок для покриття коштів двох воєн – в Афганістані та Іраку – і вимагають від президента Обами визначити орієнтовну дату повернення військ додому.

Голова сенатської комісії зі справ збройних сил Карл Левін у телевізійному інтерв’ю пропонує, щоб Барак Обама визначив бодай приблизно час, коли уряд Афганістану зможе покладатися на власні збройні сили.

Рішення нібито є, залишається уточнити кількість підкріплень

Між тим генерали прохають надіслати підкріплення, і Білий дім, як повідомляють, ладен задовольнити прохання.

Генерал Стенлі МакКрістал, командувач військ в Афганістані, прохає відрядити туди ще 40 тисяч вояків, а один із його дорадників сказав репортерові «Нью-Йорк Таймз»: «Ми будемо вдячні за будь-яке збільшення кількості військ… Нам конче потрібно досягти домінування (над талібами) у критично важливих районах».

Обама, який провів уже десять нарад із членами свого кабінету і представниками Пентагону, заявив на прес-конференції в Білому домі, що має намір «довести справу до кінця» в Афганістані, – але зрештою «сам афганський народ повинен дбати про власну безпеку».

Заповідають, що президент оголосить своє рішення за кілька днів.

Але його помічники та військові стверджують, що Обама вже вирішив надіслати у розпорядження генерала МакКрістала додаткові війська – від 32 до 35 тисяч вояків.

(Нью-Йорк – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG