Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 16:42

Захоплених в Ірані британських яхтсменів звільнено


Кадри іранське телебачення показують захоплену Іранською революційною гвардією яхту з п'ятьма британськими яхтсменами, 1 грудня 2009 року.

Лондон – П’ятьох британських яхтсменів, яких тиждень утримувала у полоні Іранська революційна гвардія, звільнено. Екіпаж яхти помилково потрапив до територіальних вод Ірану, коли прямував із Бахрейну на змагання до міста Об'єднаних Арабських Еміратів Дубаю.

Британський уряд підтвердив факт звільнення своїх громадян владою Ірану. Міністр закордонних справ Дейвід Мілібанд сказав, що п’ятеро яхтсменів залишили острів Сірі, де їх утримували, і направляються у бік міжнародних вод.

У заяві Революційної гвардії Ірану мовиться, що допити британців довели: «незаконний вхід» до іранських вод був «помилкою». Родичі Люка Портера, Олівера Сміта, Олівера Янґа, Сама Ашера та Дейвіда Блумера, яких тримали під вартою з 25 листопада, заявили про своє полегшення.

МЗС Британії виступило із заявою, у якій сказано: «Наскільки ми розуміємо, їх тягнуть на буксирі до міжнародних вод, і їх зустріне представник яхт-компанії».

Британських політиків обурив факт захоплення Іраном британських яхтсменів. Зокрема, голова парламентського комітету із закордонних справ Майк Ґейпс зауважив: «Ці люди – не є військовими, вони є абсолютно цивільними. Не знаю, де вони перебували, коли їх заарештували, чи були у них проблеми із двигуном судна, про які повідомляли. Але вони точно не військові. Це люди, яких на їхнє нещастя захопили, щоб чинити тиск або таким чином робити якусь політичну заяву».

Керівник британського МЗС задоволений

Однак міністр Дейвід Мілібанд сказав сьогодні, що ця справа була «суто консульською» і висловив задоволення, що Іран «діяв професійно». Рішення про звільнення надійшло за кілька годин після того, як Мілібанд мав телефонну розмову з іранським міністром закордонних справ.

Британські яхтсмени пропустили дводенні змагання, на які і направлялися на яхті Kingdom of Bahrain. Ці змагання завершилися 28 листопада. Але зважаючи на імовірні наслідки, можна вважати, що історія завершилася гепі-ендом. Адже у 2007 році між Британією та Іраном було затяжне протистояння, коли Революційна гвардія затримала 15 членів екіпажу корабля британського військово-морського флоту, а 2004 року було захоплено 8 британських військовослужбовців.

(Лондон – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...

Recommended

XS
SM
MD
LG