Доступність посилання

ТОП новини

Російський президент Медведєв вперше у Папи Римського


Президент Росії Дмитро Медведєв під час зустічі з Папою Бенедиктом XVI, Ватикан, 3 грудня 2009 року.

Рим – Президент Росії Дмитро Медведєв, перебуваючи з робочим візитом в Італії, зустрівся у Ватикані з Папою Римським Бенедиктом XVI. Чинний глава Російської Федерації вперше побував на аудієнції у глави Римо-католицької церкви.

У дипломатичних колах Апостольської столиці декотрі жартують, що пан Медведєв не хоче відставати від свого попередника Володимира Путіна, котрий «звик» відвідувати апостольські палаци. Путін двічі зустрічався у Ватикані з Іваном Павлом Другим та один раз із Бенедиктом XVI.

Як під час візитів Путіна, так і нині дехто очікував, що президент Медведєв виступить посередником у діалозі з РПЦ або в організації історичної зустрічі між главами Римо-католицької та Російської православної церков. Але ще в липні в інтерв’ю італійським ЗМІ сам Медведєв нагадав, що в Росії церква відокремлена від держави, і міжцерковні справи не належать до його компетенції. Нинішній візит був світською дипломатичною зустріччю.

Без посередників

Ні Ватикан, ні Московський патріархат не сподіваються на посередницьку роль президента Медведєва. Діалог між двома церквами давно почався і активно триває за допомогою «різних комунікаційних каналів», заявив у середу Вальтер Каспер, голова Папської ради у справах єдності християн.

Основна мета приїзду Дмитра Медведєва до Італії – участь у міжурядових італійсько-російських консультаціях. Сторони підписали 18 бізнес-угод із енергетики та економіки, чим підтвердили й без того надто тісний зв’язок між Римом та Москвою.

Дмитро Медведєв та Бенедикт XVI обговорили теми міжнародної політики та співпрацю у гуманітарній сфері. Вони констатували, що міждержавні відносини Москви і Ватикану розвиваються позитивно. Президент Дмитро Медведєв є прихильником встановлення дипломатичних зв’язків із Апостольською столицею. На сьогодні відносини між Російською Федерацією і Ватиканом існують на рівні представництв. У Росії й досі немає посольства Ватиканської держави.

Давній конфлікт

На території Росії із-поміж 142 мільйонів жителів католицизм сповідують близько 2 відсотків. За даними Католицької церкви, в Росії служать понад 300 католицьких священиків. Російська православна церква звинувачує католиків у політиці прозелітизму, коли вони навертають православних до католицизму в Росії та в інших країнах СНД. Залишається конфліктною ситуація між православними і греко-католиками в Західній Україні, де більша присутність Української греко-католицької церкви.

Історія конфлікту дуже давня і сягає 1054 року, коли християнська Церква розділилася на Римо-католицьку на Заході і православну на Сході з центром у Константинополі. Глава Російської православної церкви і Папа Римський ніколи не зустрічалися. Представники обох церков заявляли, що зустріч їхніх лідерів можлива лише за умови подолання усіх перепон, які розділяють дві церкви.

(Рим – Прага – Київ)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG