Доступність посилання

ТОП новини
16 Грудень 2018, Київ 08:32

ЄC критикує Україну за недостатній рівень проведення реформ


За столом саміту Україна – ЄС

Євросоюз розраховує укласти угоду про асоціацію з Україною в 2010 році, критикує її за недостатній рівень реформ і закликає повернутися до співпраці з МВФ. Президент Віктор Ющенко наголошує, що прагнення України йти в ЄС незмінні, попри проблеми. А перший заступник секретаря РНБО Володимир Огризко заявляє, що курс на європейську інтеграцію був, є і залишиться визначальним для України

Європейський Союз сподівається, що угода про асоціацію між Україною і ЄС буде укладена протягом наступного року, заявив під час відкриття саміту Україна – ЄС президент Європейської комісії Жозе Мануель Баррозу.

При цьому він привітав прогрес у співпраці України і ЄС у торгівлі, авіації, енергетиці, технологіях.

Водночас, як наголосив Баррозу, Україні і Євросоюзові ще багато треба зробити, якщо вони хочуть реалізувати усі амбіції двостороннього партнерства.
Президент Віктор Ющенко вітає голову Єврокомісії Жозе Мануеля Баррозу і єврокомісара з торгівлі і політики сусідства Беніту Ферреро-Вальднер

Баррозу критикує Україну за недостатній рівень реформ

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу скритикував Україну за недостатній рівень проведення реформ під час відкриття саміту Україна – Європейський Союз.

«Дуже часто нам здається, що зобов’язання щодо реформ тільки частково виконуються, і слова не завжди супроводжуються діями», – сказав Баррозу.

Він наголосив, що реформи – це єдиний шлях досягнення стабільності й добробуту України, а також поглиблення відносин із Європейським Союзом.

ЄС закликає Україну продовжити співпрацю з МВФ

У Європейському Союзі наголошують, що Україна має повернутися до співпраці з Міжнародним валютним фондом для забезпечення економічної та політичної стабільності в країні.

«У міру наближення до дня виборів існує необхідність забезпечити політичну й економічну стабільність. У цьому плані серед основних пріоритетів в Україні має стати повернення до угод із Міжнародним валютним фондом», – сказав президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу у вступному слові на ХІІІ саміті Україна – ЄС.

Крім того, за словами Баррозу, Європейський Союз сподівається на демократичне проведення виборів Президента в Україні. Він наголосив: уже стало звичним, що вибори в Україні проводяться відповідно до міжнародних стандартів і демократії.

«Дуже важливо для країни і її майбутньої стабільності, щоб це повторилося в січні», – зауважив Баррозу.

Ющенко: прагнення України йти в ЄС незмінні попри проблеми

Віктор Ющенко на саміті Україна – ЄС
«Євроінтеграційні прагнення України незмінні, незважаючи на наявні проблеми», – сказав Президент Віктор Ющенко, виступаючи на саміті Україна – Європейський Союз.

За його словами, Україна усвідомлює, що для досягнення цієї мети вона має пройти шлях реформ у різних сферах, зокрема таких як адаптація законодавства, сільське господарство, енергетична галузь.

Водночас Президент наголосив, що Україні важливо побачити з боку ЄС політичне розуміння того, що угода про асоціацію між Україною і ЄС стане прикладом для інших країн регіону.

Ющенко зупинився на аспектах, які перешкодили підписати угоду про асоціацію на сьогоднішньому саміті. До таких чинників він відніс процес формування ЄС, негативні наслідки світової фінансової кризи.

Голова держави зауважив, що підписанню угоди перешкодив і «певний скептицизм розширення ЄС».

Серед внутрішніх причин того, що угоду наразі не підписують, Віктор Ющенко пригадав, що уряд України не виконав зобов’язання, взяті в рамках співпраці з міжнародними фінансовими організаціями, а Верховна Рада не ухвалила низку необхідних законів.

Проте Президент висловив сподівання, що всі «ці борги Україна виконає».

Раніше в українській владі заявляли, що розраховують на підписання угоди про асоціацію між Україною і ЄС вже на сьогоднішньому саміті Україна – ЄС.

Тепер очікують, що за результатами зустрічі буде підписаний документ, який констатуватиме позитивну динаміку у відносинах між Україною і Євросоюзом.

Прем’єр Швеції розраховує на плідну дискусію на саміті Україна – ЄС
Прем’єр-міністр Швеції Фредрік Райнфельдт на саміті Україна – ЄС

Прем’єр-міністр Швеції, що головує в ЄС, Фредрік Райнфельдт заявив напередодні саміту, що сподівається на плідну дискусію в рамках саміту Україна – ЄС «про те, як ми розвиватимемо нашу співпрацю в майбутньому», і в секторі торгівлі, і в проведенні необхідних у країні реформ».

«Дуже важливо, щоб ми побачили, що дуже скоро Україна візьме сильні зобов’язання і більше відповідальності для того, щоб упоратися з економічною кризою», – сказав Райнфельдт в інтерв’ю, розміщеному на веб-сайті шведського головування напередодні сьогоднішнього саміту.

Коментуючи торішню газову кризу та дії ЄС, прем’єр Швеції заявив, що в Євросоюзі «стежать за ситуацією». «Водночас ЄС, зокрема Єврокомісія, вказала, що відповідальність за виконання зобов’язань, зрештою, лежить на залучених компаніях та урядах відповідних країн», – наголосив прем’єр Швеції.

Райнфельдт очолює делегацію Євросоюзу на саміті Україна – ЄС, який відбувається сьогодні в Києві.

Курс на європейську інтеграцію був, є і залишиться визначальним для України – Огризко

Володимир Огризко в ефірі Радіо Свобода (архівне фото)
Колишній міністр закордонних справ України, а нині перший заступник секретаря РНБО Володимир Огризко в ефірі Радіо Свобода наголосив, що це вибір українського суспільства, вибір українського народу, і всі політичні сили, крім маргінальних, чітко і ясно заявили, що Україна продовжує свій курс у Європу.

Коментуючи рано-вранці порядок денний сьогоднішнього саміту Україна – ЄС у Києві, Огризко сказав, що сторони розглянуть прогрес, дотягнутий при підготовці угоди про асоціацію. За його словами, на сьогодні «фактично завершена робота над політичним блоком цієї угоди». «Залишається частина економічна, де йтиметься про зону вільної торгівлі, але й тут ми зробили не те що «певний», а доволі серйозний прогрес. Мені здається, що нам залишилось насправді не так і багато», – сказав Володимир Огризко.

Колишній голова МЗС додав, що сьогодні планується підписати щонайменше одну угоду про співробітництво у правоохоронній сфері. На черзі, в середині грудня, рішення про приєднання України до Енергетичної хартії, далі, в силу об’єктивних обставин,– кілька документів, які будуть підготовлені й підписані незабаром, сказав Володимир Огризко в ефірі Радіо Свобода.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG