Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 13:41

Афганістан потребуватиме військової допомоги ще 20 років


Міністр оборони США Роберт Гейтс (ліворуч) і президент Афганістану Хамід Карзай під час прес-конференції в Кабулі, Афганістан, 8 грудня 2009 року

Прага – Президент Афганістану Хамід Карзай приймав сьогодні в Кабулі міністра оборони США Роберта Ґейтса. Карзай повідомив, що Кабул буде потребувати міжнародної військової допомоги та фінансування афганських сил безпеки ще упродовж 20 років. Особливо президент Афганістану наголосив на ролі США у стабілізації в його країні.

Виступаючи у вівторок на спільній з Робертом Ґейтсом прес-конференції в столиці Афганістану, Хамід Карзай, зокрема, заявив: «Наші зусилля направлені на розширення афганських сил національної безпеки, щоб вони охоплювали всю країну і включали молодих чоловіків і жінок із усіх регіонів Афганістану. Але упродовж ще багатьох років – вірогідно 15-20 – моя країна не буде в змозі витримати силу того опору і його можливостей лише своїми власними ресурсами».

Зі свого боку міністр оборони США Роберт Ґейтс підтвердив необхідність великих масштабів міжнародної фінансової допомоги Афганістану. «Я думаю, що ми всі є реалістами, бо розуміємо – Афганістан потребує для своєї самостійної гарантії безпеки чимало часу. Чи буде це 15-20 років, давайте сподіватися на прискорений економічний розвиток Афганістану», – зазначив Ґейтс.

Це перший візит американського високопосадовця до Кабула, після того, як президент США Барак Обама заявив, що направляє до Афганістану додатково ще 30 тисяч американських вояків. Роберт Ґейтс привіз до Кабула гарантії підтримки президентом США намірів нинішнього керівництва в Кабулі, котре бажає, щоб у майбутньому сам Афганістан був здатний захищати себе і мир в регіоні. У цьому, як сказав Ґейтс, Афганістан може покладатися на довготривалі зобов’язання Вашингтона. «Звичайно, збільшуючи кількість наших військ, ми знаємо, що ви надаєте перевагу афганцям, які самі захищають країну. Це й наше бажання також. Наші війська тут, допоки потрібна допомога у перемозі над вашими ворогами», – зауважив Ґейтс.

Від Карзая вимагають призначення «чесних міністрів»

Роберт Ґейтс прибув до столиці Афганістану з наказом про розгортання першої хвилі з 30 тисяч додаткових вояків США – це 16 тисяч військових морської піхоти США, елітних підрозділів американської армії, котрі подвоять сили американців у південних провінціях Кандагар та Гельманд.

Міністр оборони США також підтвердив ще раз, що його держава планує почати виводити свої сили з Афганістану в липні 2011 року, після «нашої перемоги».

Зі свого боку президент Карзай, який минулого місяця вдруге склав присягу президента Афганістану, пообіцяв зміцнити свій уряд і провести його через парламент країни для активізації реформування Афганістану. Особливо Карзай наголосив на боротьбі з корупцією. Напередодні прибуття до Кабула, Роберт Ґейтс пообіцяв, що вимагатиме від президента Афганістану призначення «чесних міністрів», про що й велися у вівторок переговори. Очікують, що весь склад нового кабінету міністрів Хамід Карзай оголосить наступного тижня.

(Прага – Київ)
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG