Доступність посилання

ТОП новини

Абхазія голосує, Росія керує


Абхазія – Вулична розкладка газет серед якої плакати президента Росії Дмитра Медведєва і прем'єр-міністра Володимира Путіна, 11 грудня 2009 року

Прага – В Абхазії тривають останні приготування до виборів. У суботу, 12 грудня, жителі цього грузинського регіону голосуватимуть, вперше від минулорічної російсько-грузинської війни і вперше, відтоді як Росія визнала незалежність краю. Нинішній лідер Сергій Баґапш, певно, збереже президентську посаду. Але справжні керманичі Абхазії в Росії.

Головні теми виборчої кампанії в Абхазії – боротьба з корупцією, економічний розвиток і соціальна політика. А головні конкуренти нинішнього президента Сергія Баґапша – його колишній віце-президент Рауль Хаджимба і підприємець Беслан Бутба, голова Партії економічного розвитку Абхазії. Хто б не переміг, з огляду на міжнародну ізоляцію Абхазії і фактичну залежність від Росії, голосування, певна річ, буде тільки символічним.

«Якщо не трапиться чогось надзвичайного, то ці вибори нічого не змінять в Абхазії. Варто лише поцікавитися, наскільки місцева влада сприймає незалежний рух. Якщо його сильно обмежили ще до 2008 року, то можете собі уявити, наскільки закрутили гайки тепер», – зазначив у розмові з Радіо Свобода голова тбіліського бюро Міжнародної кризової групи Лоуренс Шітс.

На теренах Абхазії базується близько чотирьох тисяч російських вояків. Москва також будує велику морську базу в порту Очамчіра. Сергій Баґапш передав Росії контроль над кордонами, аеропортами й залізницями самопроголошеної республіки.

У Путіна прихильники і серед влади, і серед опозиції

Правляча партія Баґапша – «Єдина Абзахія» – створена за зразком правлячої партії в Москві – «Єдиної Росії», говорить сухумський аналітик Іраклій Хінтба. «Фактично це спроба втілити в життя формулу російської правлячої партії», – зауважив він.

Лідери опозиції також дивляться в бік Москви. Беслан Бутба обіцяє інтегрувати Абхазію до світової економіки і покласти край хабарникам. Але він також складає шану Росії.

«Все, що ми робимо й будемо робити, ми будемо робити з Росією і через Росію. Нам поки достатньо визнання Росії. Ми можемо рости, розвиватися економічно, нічого нам не заважає», – зазначає Беслан Бутба.

Ще один кандидат на президента Абхазії – Рауль Хаджимба – виступає на захист абхазької мови і національної ідентичності. Але він також козиряє тим, що колись служив у КДБ і дружить з іншим колишнім працівником спецслужб, російським прем’єром Володимиром Путіним.

Дотепер лише три країни визнали незалежність Абхазії: Росія, Нікарагуа і Венесуела. Тому за волевиявленням, яке проводить Сухумі, не буде спостерігати ніхто з міжнародних спостерігачів.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG