Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 13:16

В Іспанії засудили причетних до спроб терактів у Барселоні в 2008 році


Національний суд Іспанії повідомив, що виніс вироки 11 чоловікам, десятьом громадянам Пакистану та одному Індії, яких визнали винними в причетності до спроб влаштувати вибухи смертників у барселонському метро 2008 року.

Вісьмох звинувачених у належності до терористичної організації засудили до 8 з половиною років ув’язнення кожного, а лідер організації отримав 10 з половиною років. Іще двом підсудним, крім того, інкримінують незаконні операції з вибуховими речовинами; їм присудили по 14 з половиною років ув’язнення.

За даними слідства, засуджені були дуже близько до виготовлення вибухівки, яку мали використати для планованих на січень 2008 року нападів, повідомив учора найвищий іспанський суд про вирок, який він виніс іще 11 грудня.

Але їм не висували звинувачень у змові з метою влаштувати теракт, бо тієї вибухівки було б замало.

Суд підтвердив висновки звинувачення про те, що підсудні керувалися у своїх діях «насильницькими принципами джигаду» за вказівками тодішнього лідера руху «Талібан» у Пакистані Байтулли Мехсуда і мали на меті вчинити чергову помсту за участь іспанських військ в операції в Афганістані.

Recommended

XS
SM
MD
LG