Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 09:48

МОЗ: виробник вакцини від грипу має відповідати за можливі ускладнення


Міністерство охорони здоров’я заявляє, що необхідною умовою для отримання від Всесвітньої організації охорони здоров’я вакцини від грипу A/H1N1 є відповідальність її виробника і постачальника за можливі ускладнення після вакцинації.

Про це заявив головний санітарний лікар Олександр Біловол. Таким чином, МОЗ України висловило незгоду з раніше озвученою позицією ВООЗ про те, що влада України має взяти на себе відповідальність за можливі ускладнення після вакцинації проти грипу А/H1N1.

«Одним з питань було те, що структура, що поставляє вакцину, і структура або фірма, що є виробником, не несе ніякої відповідальності у разі таких ускладнень, які можуть бути... Ми не можемо взяти на себе такі зобов’язання», – сказав Біловол.

За його словами, ВООЗ погодилася з такою позицією. Головний санітарний лікар додав, що Україна прийме від ВООЗ вакцину лише в разі, якщо будуть відомі дані про її виробника, реєстрацію і клінічні дослідження.

Крім того, Біловол повідомив, що на цей час в Україні на реєстрації вже є три вакцини від грипу A/H1N1, зокрема, це вакцини російського, канадського і французького виробництва. Найближчим часом ВООЗ ухвалить рішення щодо надання Україні однієї з цих вакцин, повідомив головний санлікар.

Recommended

XS
SM
MD
LG