Доступність посилання

ТОП новини

У Хорватії в неділю – президентські вибори


Іво Йосипович
Анамарія Рамач

Белград – На посаду глави держави балотуються 12 кандидатів. Оберуть того, хто в першому турі набере більше половини голосів.


Згідно з опитуваннями, найбільше шансів має Іво Йосипович, кандидат від опозиційної Соціал-демократичної партії. За нього планують проголосувати приблизно 30 відсотків з-поміж чотирьох з половиною мільйонів виборців.

Отож, громадяни в неділю обиратимуть того, хто стане суперником Йосиповича в другому турі, 10 січня. Якщо не буде несподіванок, то другого туру разом з ним увійде мер Заґреба Мілан Бандич, соціал-демократ, котрого виключили з партії за те, що вирішив скласти конкуренцію Йосиповичу.

Експерти зазначають, що популярність Йосиповича полягає в тому, що він досі не займався політикою й не був причетним до будь-якого скандалу.

Йосиповичу – 52 роки. Він скромна й зважена людина, професор юридичного факультету й... композитор. Його виборче гасло – «Нова справедливість».

Соціал-демократи вже п`ять років перебувають в опозиції. І це додаткова причина популярності їхнього кандидата. Адже легше критикувати правлячу партію та її кандидата, аніж запевняти виборців, що ця партія – Хорватське демократичне об`єднання – сприяла поліпшенню їхнього життя.

Президент немає широких повановажень

Хто б не став президентом, він не матиме широких повноважень. Хорватія – парламентська республіка. Президент у співробітництві з урядом великою мірою може впливати на зовнішню політику, на оборонну політику держави та на діяльність служб безпеки.

Колишній партизан й антифашист Стіпе Месич, котрий був главою держави упродовж минулих десяти років, не зловживав своїми повноваженнями, але його енергійний проєвропейський голос було чути завжди, коли це було необхідно для добра країни й народу. Його поважала й поважає більшість громадян, включаючи й політичних опонентів.

Більшість бажає, щоб і наступний президент був, насамперед, моральним авторитетом.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG