Доступність посилання

ТОП новини

Добродійність в Америці: як це робиться


Нью-Йорк – За даними українського форуму благодійників, більшість благодійних фондів США перепрофілювались від ґрантових програм до адресної підтримки сімей. А загалом через економічну кризу у США витрати на благодійність зменшились на 6 відсотків порівняно з минулим роком. Однак нині, у період різдвяних свят, допомога нужденним в Америці активізувалась.

Розповім про благодійність на прикладі мого селища Гартсдейл, за півгодини автом на північ від Мангеттена. У нашому місцевому супермаркеті A&P на виході поставили досить велику пластмасову діжку з написом: «Продовольчий банк для нужденних». І майже кожний кидає туди що-небудь зі своїх закупівель: банку супу “Progresso”, пакет із яблуками, фунт апельсинів, м’ясні консерви “America’s Choice”, пляшку «пепсі», пакет вівсяних пластівців тощо.

Виходиш на вулицю – а там Дід-Мороз, чи то пак Санта-Клаус, стоїть із металевим казанком на тринозі. Це працює Salvation Army – «Армія Порятунку», добродійна релігійна організація. Люди кидають до казанка хто скільки може, здебільшого по долару, хоча дехто жертвує й більше.

Пішли ми з дітьми до нашого кінотеатру “Greenbourgh Multiplex” подивитися новий блокбастер “Avatar”, а в залі перед сеансом ходить між рядами хлопець зі скляним контейнером для пожертв – допомога притулкові для бездомних. Контейнер швидко наповнюється.

«Нью-Йорк Таймз» виходить із аншлагом на першій сторінці: «У Різдво пам’ятаймо про нужденних». Допомогова фундація під назвою «Маленькі брати й маленькі сестри» збирає одяг. Люди залишають пластикові мішки з одягом на приступку своєї хати, і їх забирає спеціальна фура, залишаючи у вашій поштовій скриньці квитанцію. Ресторани завозять продукти, не використані упродовж дня, й нерозпродані страви до «супових кухонь» – добродійних їдалень для нужденних. Крім того, різноманітні благодійні організації збирають грошові пожертви поштою. Вони розсилають листи з проханнями допомоги і вкладеним туди конвертом – для вашої зручності, і люди надсилають їм чеки.

Добродійність – не тільки на Різдво

Узагалі, благодійність в Америці – явище постійне і традиційне, одне з неписаних правил суспільного життя. Дід-Мороз біля крамниці стоїть лише на Різдво, але решта шляхів благодійності – це повсякдення. Біля великих супермаркетів стоять металеві будки, куди люди кидають одяг. До супових кухонь, де у період кризи значно довші черги, завжди завозять харчі з ресторанів.

Причому допомагають американці не лише своїм, а й нужденним в інших країнах, насамперед жертвам стихійного лиха, а бува, й рукотворного, такого, як чорнобильська атомна катастрофа. Але це інша тема.

Варто згадати одну вельми важливу обставину: американський закон заохочує благодійність, роблячи вашу щедрість вигідною, адже грошова вартість вашої благодійності віднімається від вашого федерального податку і відповідно зменшує його.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG