Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 04:59

Львівські студенти байдужі до політичних процесів у державі


Львів – Розчарованість у суспільно-політичному житті країни, неможливість змінити ситуацію і вплинути на політиків є причиною байдужості молоді до нинішніх президентських виборів і політичних процесів у державі. Таким є результат моніторингу, який провели активісти руху «Студент за студента». Вони опитали понад 400 молодих людей із різних регіонів України, які навчаються у львівських вузах.

У 2010 році виповниться 20 років від студентського голодування на центральній площі у столиці України. Безпрецедентна за своїми масштабами акція протесту стала тоді вирішальною у боротьбі за незалежність держави, такі оцінки істориків минулої події.

П’ять років тому студентська молодь зі Львова масово поїхала на Майдан відстоювати свободу і демократію, але сьогодні настрої у молоді далекі від протестів. І це засвідчують дослідження.

«Аналізуючи даний звіт, можна сказати, що молодь не виїжджатиме на Майдан і не братиме такої участі у 2010-му, як це було у 2004 році. Відзначається пасивність серед молоді до акцій протесту», – зазначає представник руху «Студент за студента» Назар Драла.

Молоді люди недовіряють усій владі і політикам

Як наслідок – недовіра молодих людей до усіх гілок влади. Майже 45 відсотків респондентів нейтрально оцінюють роботу Верховної Ради, а 27 відсотків – негативно. Близько 18 відсотків ставляться негативно до Президента, а 44 відсотки – байдуже.

Майже усі опитані студенти не хочуть належати до будь-яких політичних партій. Але при цьому підтримують саме націоналістичні і ліберально-демократичні політичні ідеології, а найменше – неонацистські.

У ставленні до кандидатів на Президента найбільш негативно молоді люди оцінили двох політичних діячів – Петра Симоненка і Віктора Януковича. Для львівської молоді чужа комуністична ідеологія. Серед усіх кандидатів на президентське крісло найбільш позитивно молоді люди ставляться до Юлії Тимошенко і Арсенія Яценюка.

Родина – найважливіша цінність для молодих людей

Третина опитаних львівських студентів жодного разу не брала участі у дискусіях про суспільно-політичне життя країни і половина респондентів виявилась частково поінформованою про політичні події в державі.

Політичні партії не цікавлять молодь, але більшість із них підтримують громадські організації, зокрема культурно-мистецькі, зауважує координатор проекту Ганна Заремба. «Ми хотіли дізнатись, які життєві цінності стоять у молоді на першому плані, – каже вона. – Виявилось – це сім’я, друзі, знайомі, освіта. Політика зайняла останнє 11 місце».

На думку львівських студентів, нині важливо у державі подолати корупцію, зокрема у вищих навчальних закладах, допомогти молоді з працевлаштуванням і враховувати їхні інтереси.

Рух «Студент за студента» надішле результати дослідження урядовцям, щоб ті бодай ознайомились із настроями, які панують серед студентів.
  • 16x9 Image

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Має досвід роботи на телебаченні і в газеті.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG