Доступність посилання

ТОП новини

Німеччина в 2010-му – одні прогнозують «диво», інші – повторення кризи


«У чомусь ситуація може навіть ще погіршитися, аби потім розвиток знову пішов на краще» – Анґела Меркель

Німеччина – Новий рік у Німеччині розпочали відразу з кількох приємних повідомлень: попри кризу в країні було засновано більше нових фірм, ніж збанкрутувало; а на ринку праці навіть узимку не запанувало масове безробіття. І все ж таки канцлер Німеччини Анґела Меркель налаштовує країну на економічно нелегкий рік.

Працедавці, профспілки й економісти мають єдину думку принаймні з одного питання: сценарію жаху в Німеччині, коли прогнозували п’ять мільйонів безробітних, 2010 року не буде. І все ж таки в країні панує велика невпевненість, як розвиватиметься кон’юнктура.

Канцлер Німеччини Анґела Меркель у новорічному зверненні вирішила про всяк випадок налаштувати німців на нелегкий рік. «Скажу відверто: не слід очікувати, що економічні складнощі швидко минуть. У чомусь ситуація може навіть ще погіршитися, щоб потім розвиток знову пішов на краще», – заявила Меркель.

Нелегкого року очікують і профспілки. На їхню думку, попри поступове одужання економіки, в країні знову може стати більше чотирьох мільйонів безробітних. Згідно з прогнозами голови Німецького об’єднання профспілок Міхаеля Зоммера, країна лише в 2013-14 роках досягне такого рівня економічного розвитку, який був до кризи.

Дещо оптимістичніше налаштовані самі підприємці. Президент Союзу працедавців Дітер Гундт вважає, що кількість безробітних залишатиметься нижче позначки в чотири мільйони. Однак для цього, наголосив він, слід подбати про те, щоб у фірм не було проблем із отриманням кредитів.

Економіст: на ринку праці можливе «диво»

Ще більше оптимізму демонструє керівник Мюнхенського інституту економічних досліджень Ifo Ганс-Вернер Зінн. Він прогнозує невелике диво. «У той час, як у більшості країн панує катастрофічний настрій, ринок праці в Німеччині успішно витримує кризу», – зазначає Зінн. Щоправда, він визнає, що таке «диво» держава купила за допомогою масивних дотацій, які пішли на виплату зарплат.

Водночас чимало колег мюнхенського економіста налаштовані більш песимістично і застерігають перед загрозою повернення економічного спаду. Щоб такого не сталося, уряд Німеччини має намір і 2010 року не заощаджувати й таким чином штучно підтримувати кон'юнктуру. Законопроект нового державного бюджету передбачає ще більші витрати й ще більшу заборгованість.

«На думку економістів у Німеччині, в Європі, у світі, в час економічної кризи, яка має свої причини не в Німеччині, не можна використовувати засоби фінансової політики згідно з циклічним розвитком економіки. У цей час треба протидіяти кризі», – заявив федеральний міністр фінансів Вольфґанґ Шойбле. На його думку, заощаджувати Німеччина зможе розпочати лише 2011 року.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG