Доступність посилання

ТОП новини

Після «прийому дзюдо» Україна може опинитися на Заході (світова преса)


Прага – Обговорення в світовій пресі можливих наслідків президентських виборів в Україні триває. Оглядачі звертають увагу на можливість значних фальсифікацій результатів цих виборів. Зокрема, йдеться про факти продажу голосів українських виборців через інтернет. Аналітики також міркують над імовірною зміною зовнішньополітичної орієнтації України після цих виборів і вказують на розчарування більшості мешканців центральних українських регіонів у позиції Заходу щодо української держави.

Чеська «Лідове новіни» інформує про телефонну розмову чеського журналіста з жителем Івано-Франківської області, який підтвердив, що продає свій голос на цих президентських виборах через інтернет за якихось 300 гривен, бо не має зацікавлення у цих виборах. Цей же українець розповів і про посередників, телефони яких можна отримати за 2 долари через інтернет, вони ж виведуть на тих, хто купує і продає голоси українських виборців. Чеська газета публікує фрагменти розмови з одним із київських малих підприємців, який також вирішив не йти голосувати 17 січня і продати свій голос, бо криза. Деякі українські виборці продають свій голос із гучними політичними заявами, як, наприклад, блогер Ілля Пашков. «Лідове новіни» також наголошують, що не всі українці схвалюють торгівлю голосами виборців і чимало з них засуджують це в тому ж інтернеті на форумах. «Матимеш не більше ста гривень і це є ціна твоєї виборчої власності, дурню...», «Продаєте голоси, як проститутки, не розумію цього...», – цитує чеська газета деякі з реакцій в інтернеті на цю торгівлю голосами деяких представників українського електорату.

Канадська «Ґлоб Енд Мейл» вважає січневі президентські вибори в Україні «початком кінця Помаранчевої революції». Газета також наголошує на тому, що ці вибори для України означають одне: «повернення до Росії». Канадське видання також зауважує, що показ на телебаченні того, як «Тимошенко з симпатією тисне руку російському прем’єру Путіну, багато людей сприйняли, як схвалення (а може навіть, просто купівлю) її кандидатури Москвою». «Ґлоб Енд Мейл» також наголошує, що внаслідок провалів політики Віктора Ющенка за часів його президентства, від нього «відвернулися вже майже всі». Це відоме канадське видання також наголошує, що «Європейський Союз фактично полишив Україну напризволяще, спорудивши на своєму польському кордоні оборонні рубежі й закривши перед Києвом будь-яку можливість вступу до спільноти». Ця газета також зауважує, що населення Центральної України, яке складає більшість, «готове змиритися зі зближенням з Москвою, бо співпраця із Заходом дала йому так мало». «Ґлоб Енд Мейл» також цитує одного досвідченого європейського дипломата, який каже, що «в останні п’ять років Україна билася, як головою об стіну, і якщо переможуть кандидати, у більшій мірі орієнтовані на Росію, то вони зможуть здійснити щось на кшталт прийому дзюдо, і Москва сама підштовхне Україну до Заходу».

Австрійська «Дер Штандарт» наголошує на неоднозначності такої політичної постаті України і кандидата на Президента, якою є Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко. Газета зауважує, що зі своїм вінком-косою Тимошенко «прагне грати свою й близьку людям українку». Тут також перераховуються відомі вже обвинувачення політичних опонентів прем’єра в тому, що вона заробила свої гроші в 90-ті роки на брудних газових оборудках, що підкуповувала російських генералів, що продала вже тепер Україну Москві за газові поступки з боку Путіна. Але, як наголошує «Дер Штандарт», незважаючи на численні обвинувачення суперників і «сумнівне політичне минуле», Юлія Тимошенко прагне на цих виборах 17 січня виконати свою обіцянку помсти ворогам, про що вона поклялася після виходу в 2001 році з 42-денного ув’язнення, яке вона відбула за наказом тодішнього Президента Леоніда Кучми.
  • Зображення 16x9

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG