Доступність посилання

ТОП новини

Посол: суд визнав протиправною дії ЦВК щодо грузинських спостерігачів


Київський апеляційний адміністративний суд визнав протиправними дії Центральної виборчої комісії, яка відмовила в реєстрації спостерігачам від Грузії, і зобов’язав ЦВК розглянути це питання на найближчому засіданні. Про це повідомив посол Грузії в Україні Григол Катамадзе.

«Сьогодні Київський апеляційний адміністративний суд визнав протиправною бездіяльність ЦВК щодо нерозгляду звернення Грузії про реєстрацію офіційних спостерігачів від цієї країни, і зобов’язав ЦВК на найближчому засіданні розглянути це питання», – сказав дипломат.

Він висловив сподівання, що на найближчому засіданні, яке відбудеться 14 січня, ЦВК «не просто розгляне, а наперед зареєструє всіх більш як двох тисяч спостерігачів від Грузії».

За словами Катамадзе, Грузія зацікавлена, щоб в Україні відбулися демократичні, чесні, відкриті вибори. Він також повідомив, що у разі реєстрації спостерігачів від Грузії частина з них буде направлена до східного регіону, зокрема, до Донецька, частина працюватиме в центральному регіоні, в Києві, а також у західних регіонах.

Усі витрати, пов’язані з перебуванням спостерігачів від Грузії в Україні, бере на себе грузинська сторона, наголосив посол.

Дипломат також повідомив, що позов до суду з приводу відмови в реєстрації спостерігачам з Грузії подала кандидат у Президенти Людмила Супрун.

У прес-службі Центрвиборчкому повідомили, що комісія на найближчому засіданні розгляне на вимогу суду щодо реєстрації спостерігачів від Грузії.

Як заявив заступник голови ЦВК Андрій Магера, комісія може зареєструвати спостерігачів від Грузії, незважаючи на те, що терміни реєстрації міжнародних спостерігачів вже минули.

11 січня ЦВК відмовила в реєстрації понад двом тисячам офіційних міжнародних спостерігачам від Грузії, мотивуючи рішення неправильним оформленням документів.
XS
SM
MD
LG