Доступність посилання

ТОП новини

Ключковський: із закону про вибори зняті запобіжники зловживанням


Із закону про вибори вилучили ті запобіжники, які в 2004 році дозволяли фіксувати порушення і протидіяти їм. Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив народний депутат від НУНС, заступник голови парламентського комітету з питань державного будівництва й місцевого самоврядування Юрій Ключковський.

«Все те, що тоді в 2004 році заважало провести фальсифіковані вибори, тепер вилучене із закону і тому інструментів сьогодні значно менше. І тому боротися сьогодні з не просто з фальсифікаціями протоколу, а з системними зловживаннями буде значно важче», – сказав Ключковський.

За його словами, зокрема, це стосується формування комісій і гарантії участі представників всіх кандидатів у діяльності комісій. «Сьогодні йде масова чехарда в комісіях – їх замінюють, їх виключають, замінюють голів комісій від одних кандидатів на інших, більш угодних», – сказав депутат.

Крім того, за словами Ключковського, «це і право усувати спостерігачів і журналістів із дільниці звичайною більшістю та ще й від присутніх членів комісії», а також можливість включати до списків виборців у день голосування.

«І це робиться вже сьогодні масово. Я, наприклад, маю інформацію про те, що в деяких регіонах велика кількість людей змінила свою виборчу адресу, не за місцем проживання – є таке право по закону про державний реєстр виборців. Але в законі про вибори Президента написано: якщо в день голосування ви прийдете з паспортом, де є місце реєстрації житла, то вам мусять дати бюлетень, хоча ви вже може за той час проголосували в іншому місці. І вершиною цинізму є запровадження в Кримінальному кодексі України відповідальності за голосування двічі на одній дільниці. А це означає, що якщо ви проголосували на різних дільницях двічі, три, чотири чи десять разів – це не є злочин», – сказав Ключковський.

Крім того, він звернув увагу на терміни і можливості оскарження.

«Я вже не кажу про терміни і можливості оскарження, про те, що дільничні окружні виборчі комісії повинні швидко підводити підсумки голосування, не розглядаючи скарг зовсім. І розгляд скарг не зупиняє цього. Я вже не говорю про те, що Центральна виборча комісія не буде публікувати результатів виборів Президента, а тільки оголосить голова комісії на своєму засіданні. І на другий день ви вже можете приводити до присяги новообраного Президента», – заявив Ключковський.
XS
SM
MD
LG