Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 09:13

Прес-конференція, схожа на виставу: Тимошенко виголосила пріоритети


Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час прес-коференції в Києві, 14 січня 2010 року

Київ – Прискорена євроінтеграція, енергетична незалежність, підняття індексу людського розвитку та подолання олігархії – такими були головні обіцянки, що їх виголосила на підсумковій прес-конференції Прем’єр-міністр і кандидат на посаду Президента Юлія Тимошенко. Багато уваги вона також присвятила критиці свого головного опонента Віктора Януковича. А ось звинувачення з боку Віктора Ющенка на свою адресу прем’єр коментувати не стала.

«Що ж будувала Україна 18 років?.. Починаючи з середини 1990-х років жоден лідер країни разом із оточенням не жив, не творив і не працював для людей. Як правило, розбиралися з головним: зі власністю держави, ресурсами, надрами, майном», – заявила Юлія Тимошенко на початку прес-конференції.

Прем’єр та кандидат на Президента підбила не лише підсумки виборчої кампанії, але й розвитку української держави. Провину за основні проблеми Юлія Тимошенко поклала на олігархів. Кандидатом від олігархів вона назвала свого головного опонента на нинішніх виборах Віктора Януковича. Натомість вона утрималася від того, щоб коментувати звинувачення, висунуті на її адресу Президентом Віктором Ющенком.

«Тимошенко бореться за президентство, а Ющенко бореться проти Тимошенко», – пояснює специфіку виступів кандидатів політолог Юрій Якименко.

Юлія Тимошенко визначила свої п’ять пріоритетів:

- знищити вплив олігархів;
- підняти індекс людського розвитку в Україні із 85-го місця до 30-ки країн із найвищим показником;
- становлення енергетичної незалежності держави;
- підвищення рівня освіти;
- вступ до ЄС.

Щодо останнього, то вона пообіцяла забезпечити вступ до Євросоюзу за п’ять років – до кінця своєї президентської каденції.

Підбиття підсумків у зручному форматі

Спілкуванню з центральними та регіональними мас-медіа Юлія Тимошенко приділила близько трьох годин. На прес-конференції їй ставили питання не лише журналісти, але й керівник дністровської електростанції, директор львівського оперного театру.Порушені ними питання не були для прем’єра й кандидата складними, радше приємними.

Німецьке інформаційне агентство ДПА, коментуючи підсумкову прес-конференцію Юлії Тимошенко, зазначає, що цей захід нагадує добре відрежисовані прес-конференції голови російського уряду Володимира Путіна. Проте українські експерти кажуть, що в більшості кандидатів приблизно однаковий формат фінальних прес-конференцій. У більшій чи меншій мірі вони вибудувані в режимі монологу, а не діалогу.

Оглядач інтернет-видання «Телекритика» Отар Довженко каже, що навряд чи подібні прес-конференції, які транслюються в прямому ефірі, можна назвати вдалими. «Само собою, що це була вистава, – каже він про пресовий захід Юлії Тимошенко. – Діти, які співають щедрівку або люди, які їй дякують із Луганська. Професійні журналісти мають зараз запитання до Юлії Володимирівни значно змістовніші і серйозніші, ніж ті, що пролунали за три години».

У підсумкових прес-конференціях двох найзатятіших опонентів – Юлії Тимошенко та Віктора Ющенка – був спільний момент. Їх обох запитували, чому вони використовують свій службовий час вищих посадових осіб для агітації за себе, як за кандидатів на Президента.

І відповіді були дуже схожими. Обоє сказали, що не можуть розділитися і все роблять правильно.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG