Доступність посилання

ТОП новини

Нагримав на жінку – на лаву підсудних: французи хочуть суворіших законів для подружніх стосунків


Брюссель – За статистикою, понад півмільйона жінок Франції останніми роками стали жертвами насилля з боку їхніх законних чоловіків та наречених. Щороку фіксують навіть сотні смертельних випадків. З огляду на це, французи хочуть змінити закони, пов’язані з цим явищем. Урядовці та представники жіночих асоціацій наразі шукають рецепти захисту представниць слабкої статі від фізичного та психологічного тиску з боку чоловіків. Пропозиції нового законодавства можуть передбачити навіть судову відповідальність у випадку, якщо чоловік просто нагримав на жінку, бо це також насилля, – хоч і словесне. Радіо Свобода розмовляло на цю тему із Сюзі Ротман, представницею французького Національного колективу за права жінок.

– Отже, у Франції незабаром каратиметься не лише фізичне насилля чоловіка над дружиною. Приводом для судових позовів може бути й словесний, або психологічний тиск?

– Загальновідомо, що психологічне насилля у подружжях існує і навіть доволі поширене. Коли виникають суперечки, то вони часто супроводжуються не лише фізичними розправами й стусанами, але й систематичними психологічними атаками, націленими на жертву. Тому, протягом тривалого часу жіночі асоціації виступають за те, аби такий психологічний тиск у подружніх стосунках теж був офіційно визнаний, адже він може мати дуже руйнівні наслідки.

– З огляду на нещодавні заяви французьких урядовців, у цьому році мають внести і цей пункт до законів. Так само, як планують втілити й низку інших заходів на захист жінок від насилля. А що пропонує Ваш Національний колектив за права жінок?

– Ще у 2006 році Національний колектив за права жінок запропонував законопроект щодо насилля над жінками, оснований на законодавстві Іспанії. Протягом останніх шести місяців працювала наша місія з аналізу політики запобігання та боротьби із цим видом насилля. Як результат, ми запропонували новий законопроект. Наприклад, він передбачає цілий рецепт захисту жінок, що стали жертвами насилля, пожвавлення підготовки професіоналів для цієї галузі, а також надасть більшу свободу втручання феміністичних асоціацій у цей процес. Ми також наполягаємо на створенні національної обсерваторії з насилля над жінками, яка «триматиме руку на пульсі» еволюції цього феномена.

– Як на наш погляд, профілактика насилля та боротьба за рівноправ’я між жінками й чоловіками повинні починатися зі школи...

– Безумовно, всюди – починаючи з дитсадків і закінчуючи університетами – слід створити освіту, яка не дискримінує жінок. Це дасть можливість краще жити разом та прищепить дівчатам і хлопцям взаємну повагу та рівність чоловіка й жінки. Гадаю, що боротьба з жіночим насиллям – це нагальна засаднича потреба, бо це явище існує протягом тисячоліть. А нині, як ми можемо називати себе демократичною нацією, коли приховуємо це зло і не чинимо йому перешкод?

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG