Доступність посилання

ТОП новини

Політичне майбутнє Віктора Ющенка


Президент Віктор Ющенко перед заявою про результати першого туру президентських виборів, Київ, 20 січня 2010 року

Київ – Президент України Віктор Ющенко визнає результати першого туру президентських виборів і заявляє, що залишається в політиці. Про це він повідомив журналістам у заяві за підсумками першого туру президентських виборів. На думку політологів, попри низький рейтинг, Віктора Ющенка ще зарано списувати з політичної арени України.

«Я йду, щоб повернутися!» – заявив у квітні 2001 року Віктор Ющенко з трибуни Верховної Ради, яка перед тим звільнила його з посади Прем’єр-міністра. І дійсно, за рік він провів у парламент найбільшу фракцію «Наша Україна», а згодом став і Президентом України.

Після невдалих президентських виборів Віктор Ющенко все ж зазначив, що не має морального права полишити політичне життя. Він повідомив, що Україна має вільні вибори, але має належного вибору.

За словами Президента, для обох кандидатів національні, європейські демократичні цінності є по суті чужими, не зрозумілими і дуже далекими. Отже, він не бачить принципової різниці між обома претендентами на посаду глави держави.

Віктор Ющенко наголосив, що виконав свої демократичні зобов’язання на посаді Президента України, але зобов’язання національні і державні не дають йому морального права полишити політичне життя України.

Політологи не списують Віктора Ющенка з політичного життя

Політолог Володимир Лупацій вважає, що Віктор Ющенко має достатньо шансів залишитися в політичному житті України. А до закінчення президентських виборів має реальні важелі впливу на ситуацію.

А політолог Ігор Когут зазначає, що Віктор Ющенко має достатньо досвіду, щоб або створити свій фонд, або політичну партія для участі в майбутніх виборах.

У разі створення політичної сили на найближчих виборах Віктору Ющенку знову доведеться конкурувати з нинішнім Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко. На прес-конференції вона не оминула увагою Президента України і закликала його виборців голосувати за себе. Юлія Тимошенко повідомила, що підтримувала Віктора Ющенка в 2004-му, 2006-му, 2007-му та 2008 роках. І зробила все, щоб Україна набула шанс у 2004 році побудувати європейські правила, цінності і закони на своїй багатостраждальній землі.

Багато експертів як в Україні, так і за кордоном, збігаються на думці, що спільні закиди на адресу одне одного зашкодили політичній репутації обох лідерів України: Віктора Ющенка, чия президентська кар’єра добігла кінця, і Юлії Тимошенко, яка ще за цю посаду бореться.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG