Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 04:19

Організатори Національного екзит-полу пояснили, де була помилка


Президент Київського міжнародного інституту соціології Валерій Хмелько пояснив системну помилку Національного екзит-полу переформатуванням виборчих дільниць і відсутністю інформації про їх справжні розміри.

Як сказав він у коментарі тижневику «Дзеркало тижня», «нас підвело переформатування дільниць. Випадковий набір дільниць в областях добре працює, коли дільниці не дуже відрізняються одна від одної. У нас були старі дані про кількість виборців. Співробітники, які готували вибірку, використовували саме їх. І були упевнені, що дані співпадуть. Не співпали», – констатував соціолог.

За його словами, дослідників підвів підсумковий дисбаланс вибірки по різних регіонах України.

«Мабуть, нас підвела певна самовпевненість і відсутність контролю, який ніколи не треба вважати зайвим. Таким чином, частка виборців, наприклад, Західного регіону від усіх, хто проголосував, у нашій вибірці виявилася на 1,7% більше. Там електорат Тимошенко. Особливо постраждав Південний регіон, де частка вибірки від усіх, хто проголосував, мала бути 26,6%, а у нас лише 21%. А там, як відомо, вотчина Януковича», – відзначив Хмелько.

Він вважає, що організаторам і консультантам Національного екзит-полу необхідно визнати свою помилку.

Згідно з остаточними даними Національної екзит-полу, Віктор Янукович набрав 31,3% голосів виборців, Юлія Тимошенко – 27,1%. Не підтримали жодного кандидата 2,8% виборців. Статистична похибка вибірки не перевищує 1,3%.

За результатми опрацювання ЦВК 100% електронних протоколів дільничних виборчих комісій, за Януковича проголосували 35,32% виборців, за Тимошенко – 25,05%.

Після оприлюднення 17 січня результатів Тимошенко заявила, що дані більшості екзит-полів спотворено, оскільки вони є замовленими, і треба довіряти лише Національному екзит-полу.

Представники Партії регіонів, у свою чергу, оголосили Національний екзит-пол «купленим».

Організаторами Національного екзит-полу 2010 є Фонд «Демократичні ініціативи», Київський міжнародний інститут соціології і Центр економічних і політичних досліджень імені Разумкова.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG