Доступність посилання

ТОП новини

Яремче приймає Всеукраїнський фестиваль вертепів «Карпатія»


Четвертий Всеукраїнський фестиваль вертепів «Карпатія» змінив адресу: не Івано-Франківськ, а прикарпатське курортне місто Яремче. І не один день, а два.

Один із ініціаторів такого мистецького дійства лідер «Народної самооборони» Юрій Луценко, перебуваючи у грудні минулого року в Івано-Франківську, пояснив це намаганням «показати народний дух» і «надихнути автентикою» колективи з півдня і сходу України.

Гасло цьогорічної «Карпатії»: «Хто з вертепом колядує – до Яремче помандрує».

У фестивалі беруть участь 17 вертепів з різних областей України – «від найзахіднішого Закарпаття до найсхіднішої Херсонщини» та вперше очікуються гості з Кубанщини. Загалом більше 300 учасників.

Перший день фестивалю завершиться спільним «капусником» за участю відомих акторів Богдана Бенюка і Наталії Сумської, телеведучих Романа Чайки і Юрія Макарова, письменників братів Капранових та інших відомих політиків, літераторів, музикантів.

У неділю вони виступлять у складі «Зіркового вертепу». Традиційно учасниками цього вертепу є також Юрій Луценко, Олесь Доній, Сашко Лірник.

Фестиваль вертепів «Карпатія» започаткований з ініціативи «Народної самооборони» з метою популяризації цього яскравого виду українського мистецтва. Організовує його мистецьке об’єднання «Остання барикада».

За словами організаторів, це не політична, а культурологічн акція, яка проводитиметься незалежно від перспектив будь-якого громадсько-політичного руху.

Три перші фестивалі проходили в Івано-Франківську.
XS
SM
MD
LG