Доступність посилання

ТОП новини

У Донецьку порушили справу за фактом пiдробки посвiдчень грузинських спостерiгачiв


Прокуратура Кiровського району Донецька порушила кримiнальну справу за фактом пiдробки i використання пiдроблених документiв громадянами Грузiї 17 сiчня пiд час проведення першого туру виборiв президента України. Про це повiдомив донецький мiський голова Олександр Лук’янченко.

«З’ясувалося, що так званi «спостерiгачi» з Грузiї користувалися фальшивими документами», – заявив Лук’янченко. За його словами, у Донецьку наразi залишаються 400-500 громадян Грузії.

«Вони обрали нову тактику: прагнуть селитися по приватних квартирах, i, швидше за все, чекають на другий тур. Я надiслав листа надзвичайному i повноважному пословi Грузiї в Українi Григолу Катамадзе, в якому висловив стурбованiсть цим фактом i попросив не допускати прибуття до України грузинських спостерiгачiв, не зареєстрованих у цiй якостi у ЦВК», – повiдомив мер Донецька.

Раніше депутати з Партії регіонів оприлюднили запис, де голос, схожий на Юлію Тимошенко і чоловічий голос із грузинським акцентом обговорюють питання реєстрації грузинських спостерігачів. А регіонал Володимир Сівкович направив депутатський запит до Генпрокуратури, СБУ, МЗС і РНБО з вимогою перевірити «факти втручання громадян Грузії в президентські кампанію».

Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі стверджує, що грузинські спостерігачі приїжджали до України на прохання українців, і їх прибуття було узгоджене зі всіма політичними партіями країни.

11 січня ЦВК відмовилася зареєструвати іноземних спостерігачів від Грузії.

Пізніше Київський апеляційний адмінсуд визнав неправомірними такі дії Центральної виборчої комісії.

XS
SM
MD
LG