Доступність посилання

ТОП новини
25 вересня 2020, Київ 13:26

У Донецьку порушили справу за фактом пiдробки посвiдчень грузинських спостерiгачiв


Прокуратура Кiровського району Донецька порушила кримiнальну справу за фактом пiдробки i використання пiдроблених документiв громадянами Грузiї 17 сiчня пiд час проведення першого туру виборiв президента України. Про це повiдомив донецький мiський голова Олександр Лук’янченко.

«З’ясувалося, що так званi «спостерiгачi» з Грузiї користувалися фальшивими документами», – заявив Лук’янченко. За його словами, у Донецьку наразi залишаються 400-500 громадян Грузії.

«Вони обрали нову тактику: прагнуть селитися по приватних квартирах, i, швидше за все, чекають на другий тур. Я надiслав листа надзвичайному i повноважному пословi Грузiї в Українi Григолу Катамадзе, в якому висловив стурбованiсть цим фактом i попросив не допускати прибуття до України грузинських спостерiгачiв, не зареєстрованих у цiй якостi у ЦВК», – повiдомив мер Донецька.

Раніше депутати з Партії регіонів оприлюднили запис, де голос, схожий на Юлію Тимошенко і чоловічий голос із грузинським акцентом обговорюють питання реєстрації грузинських спостерігачів. А регіонал Володимир Сівкович направив депутатський запит до Генпрокуратури, СБУ, МЗС і РНБО з вимогою перевірити «факти втручання громадян Грузії в президентські кампанію».

Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі стверджує, що грузинські спостерігачі приїжджали до України на прохання українців, і їх прибуття було узгоджене зі всіма політичними партіями країни.

11 січня ЦВК відмовилася зареєструвати іноземних спостерігачів від Грузії.

Пізніше Київський апеляційний адмінсуд визнав неправомірними такі дії Центральної виборчої комісії.

ІНШЕ З МЕРЕЖІ

XS
SM
MD
LG