Доступність посилання

ТОП новини

США – Китай: проблеми взаємин


Нью-Йорк – У Вашингтоні президент США Барак Обама закликав Китай покласти край несправедливим методам торговельних відносин зі Сполученими Штатами.

Йдеться про те, що Китай фактично тримає свою валюту штучно дешевою, а це, у свою чергу, за словами президента Обами, робить китайські товари штучно дешевими на американському ринку.

Під час наради з сенаторами-демократами у Білому домі, Обама, зокрема, сказав: «Одна з проблем, що ми з нею маємо до діла у міжнародних взаєминах – це курси валют, як вони порівнюються і як досягти того, щоб наші товари не були штучно дорожчими, а (китайські) товари штучно дешевшими. Це завдає колосальної шкоди нашій конкурентній спроможності».

Китай відмовляється від, так би мовити, вільного плавання своєї валюти, тобто, не дає їй змоги коливатися щодо вартості.

У квітні місяці міністерство фінансів США має опублікувати черговий піврічний звіт щодо іноземних валют. Отож, за повідомленням «Нью-Йорк Таймс», Білий дім нині зважує намір формально звинуватити Китай у маніпуляціях із валютою.

Обама – не перший Президент, який намагається чинити тиск на китайську сторону, прагнучи домогтися зміни валютної політики, але жодному з його попередників не вдавалося вплинути на Пекін. Та й нині аналітики сумніваються в успіху, тим більше, що представник китайського міністерства закордонних справ вже виклав журналістам стандартну урядову відповідь, мовляв, китайський юань має «збалансований» курс.

Зіткнення інтересів

Валютний конфлікт – далеко не єдине зіткнення інтересів у американсько-китайських взаєминах.

Існує ціла низка серйозних обопільних претензій. Наприклад, Пекін розгніваний нещодавно оголошеним пакетом американських озброєнь призначених для Тайваню. Вартість пакету – 6,4 мільярда доларів. Китай вважає острів Тайвань своєю провінцією, що нібито незаконно відокремилася.

США звинувачують Китай у придушенні свободи інтернету, бо там цензурують опозиційні вебсайти. Корпорація Googl попередила, що може навіть залишити Китай на знак протесту. Пекін також підозрюють в електронному промисловому шпигунстві великих масштабів, в організації координованих хакерських атак на комп'ютерні мережі десятків американських корпорацій.

Ще один конфлікт: Білий дім запланував зустріч президента Обами з тибетським Далай-ламою, релігійним лідером, який має прибути з візитом до США цього місяця. Зустріч відбудеться, незважаючи на китайські протести, наголосив Білл Бартон, представник Білого дому.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG