Доступність посилання

ТОП новини
24 Липень 2019, Київ 10:27

Як ви оцінюєте перебіг виборів Президента України та їхні наслідки?


Київ – Своїми оцінками перебігу виборів глави української держави та їхніми результатами на цей момент Радіо Свобода попросило поділитися відомих постатей в Україні.


Андрій Курков, письменник:«Це парадоксальна ситуація, коли у нерівному двобої Тимошенко і Ющенка переміг Янукович. В принципі, це означає додаткові гальма для розвитку і громадянського суспільства, і демократії. Чесно кажучи, не вірю, що пан Янукович буде продовжувати хоч якісь рухи, які здійснював Ющенко бодай на словах, якщо не на ділі. Вибори відбувалися без великих порушень чи скандалів, і це є свідченням демократії. Проте країна дійшла лише до того, що люди мають право вибору. Але вони ще досі не мають змоги впливати на політику тих, кого вони обирають».

Леонід Кравчук, Президент України у 1991-94 роках:

«Я очікував дещо іншого розвитку подій. Аби було проти всіх стільки, скільки в першому турі – то Тимошенко виграла. Бо різниця між кандидатами сьогодні 2,5 відсотка, а проти всіх – 5, хоча в першому турі було 2,8. Вона б виграла, але Ющенко зробив так, як сталося, це його основна заслуга. Для нього Україна на другому місці, а на першому – його велич, яка звелася до примітивної боротьби проти свого однодумця й колеги. У цих виборах мене дивує розподіл України на дві половини, і те, що жодний кандидат не набрав більшості. Якби діяв принцип першого туру – ці вибори б не відбулися. Отже, знову загострюються міжнаціональні, мовні, конфесійні проблеми. Політична боротьба залишиться такою ж, як і була, інші люди стануть опозицією, але досягнути єдності в країні знову ж не вдасться. А отже, наступна каденція Президента буде такою ж складною та проблемною, як і попередня».

Вахтанг Кіпіані, відомий публіцист:

«Результати – доволі дивні, я сподівався, що колективний розум українців, які не асоціюють себе з радянським народом, мав самоорганізуватися. Оце новомодне протестне голосування «проти всіх» призвело до поразки Тимошенко. При всіх її недоліках – це людина, яка має продовжувати ідеї Майдану. Натомість той, хто фальсифікував вибори-2004, зусиллями помаранчевого електорату став Президентом. Підозрюю, що отримаємо не тупцювання на місці, або важкий рух уперед, який міг бути за Тимошенко, а різкий відкат назад. Немає жодної істерики: вибори були чесними, вони відображають розвиток суспільства. Суспільство в нас прагне простих рішень. А тому – обрало Януковича, так само, як Київ обрав Черновецького декілька років тому».


Голова правління Маріупольського металургійного комбінату імені Ілліча Володимир Бойко:


«Вибори приходили нормально. Не може бути ніяких скандалів, бо народ сам пішов і проголосував так, як хотів. Проте після виборів нічого не зміниться. Бо дуже складна ситуація з економікою та бюджетом. Я не уявляю, як далі буде. В нас на заводі ще з серпня не повернули ПДВ. Я розумію, що наші кошти використовують на зарплати та пенсії, а нам як жити, як перекрити витрати на товари, послуги, на платню робітникам? І так на багатьох підприємствах. Маса проблем, і безліч варіантів розвитку подій. Але без радикальних, непопулярних рішень розв’язати ці проблеми не вийде».

Віталій Капранов, видавець

«Ми проголосували за Тимошенко, проти Януковича, і сподіваємося, що наші голоси будуть втримувати нову владу від «беспредєлу». Навряд чи вони самочинно будуть обмежувати себе у владі, яку захопили, але будуть принаймні побоюватися. Влада повинна почуватися невпевнено, інакше трапиться соціальний вибух, а цього б не хотілося. Обидва кандидати не вміють керувати економікою, вони це продемонстрували, коли були прем’єр-міністрами. Нинішня модель економіки, коли ми експортуємо метал та хімію, найпростіших товарів для свого населення, виробляти не можемо, є нежиттєздатною. Ні, Янукович, ні Тимошенко не зможуть її змінити, тож єдина різниця між кандидатами – в гуманітарній сфері. Янукович не зможе підняти ВВП – так він буде змінювати мовну, культурну політику і топтатися по тому, що так важко за останні роки будувалося. Справдилося старе українське прислів’я: «Яке їхало – таке й здибало». Не змогли ми взяти владу за горло щодо культурної політики, коли вона була нібито українською, значить будемо боротися з неукраїнською владою. Перехід в підпілля нас не лякає. Така ситуація складається не вперше, тому ми сприймаємо її оптимістично».

Таїсія Повалій
Таїсія Повалій, співачка:


«Вибори пройшли, як вже відзначили закордонні спостерігачі, спокійно і правильно. Країна трохи стомилася від влади, яка була останні п’ять років. Я вірю, що Віктор Янукович змінить на краще життя не лише українців, а всіх людей, а не говоритиме лише про націю, як це постійно робила минула влада. Всі люди в Україні почуватимуться рівноправними. Мені здається, Янукович – не той Президент, який буде дружити з Європою проти Росії, а з Росією – проти Європи. Будуть чудові, дружні стосунки з усіма країнами на нашій маленькій планеті».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG