Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 04:55

Другий тур виборів пройшов демократично – міжнародні спостерігачі


Київ – Місії від ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи, Європейського парламенту та Парламентської асамблеї НАТО в понедилок привітали народ України з демократичними виборами. Зараз міжнародні спостерігачі очікують побачити повільний та плавний процес передачі влади.

«Це були демократичні вибори, навіть дуже добрі вибори» – цю фразу голова Парламентської асамблеї ОБСЄ Жоао Соареш за останні три тижні промовляє вже вдруге. Як і перший тур виборів, волевиявлення 7 лютого не викликало у міжнародних спостерігачів критики. «Загалом, наші спостерігачі оцінили вибори та підрахунок голосів позитивно. Рівень прозорості був значно підвищений великою кількістю міжнародних та місцевих спостерігачів», – заявив Соареш.

На думку португальця, робота Центральної виборчої комісії, як і більшості дільничних комісій, була організована ефективно. Щоправда, певна доля використання адміністративного ресурсу все ж мала місце. «Кандидати вільно проводили передвиборчу кампанію, – відзначив Жоао Соареш, – атмосфера була конкурентною, але дуже поляризованою. На неї негативно вплинули взаємні звинувачення щодо фальсифікацій та зміни до Закону про вибори».

Доповнення до Закону про вибори, внесені за кілька днів перед другим туром, на остаточному результаті не позначилися. Щоправда, на скільки десятих чи сотих відсотка все ж вплинули ці незначні порушення, Жоао Соареш не зміг відповісти. Він тільки сказав, що в політичному розумінні це вплинуло цитую: «На 0,00 відсотка».

Переможці та переможені

Чесними виборами Україна показала приклад для інших країн в регіоні – зазначив голова делегації Парламентської асамблеї НАТО Асен Агов. Втім, ще має відбутися мирна передача влади. «В конкурентній ситуації – каже він, – а це була досить конкурентна ситуація – є той хто виграв і є той, хто програв. І для добра нації, зрозуміло: той, хто програє, має потиснути руку переможцю».

Асен Агов також заявив, що залишається ще чимало зауважень, серед яких: створення єдиного виборчого кодексу, непрозоре фінансування партій та кандидатів, використання адміністративного ресурсу. Але той факт, що 10 градусів морозу не злякали виборців, і як наслідок явка склала 69 відсотка, – порадував спостерігачів. Колориту додали і дівчата з Femen, які провели акцію «Досить ґвалтувати Україну».

Попри позитивні відгуки, олігархи та корупція все ж залишаються проблемою України. Про це заявив керівник делегації ПАРЄ Матяш Ерші.
  • 16x9 Image

    Ірина Туз

    Співпрацюю з Радіо Свобода з 2008 року. Вже рік готую  відеоматеріали для веб-сайту, тому часто доводиться переконувати людей, що Радіо Свобода - це більше, ніж радіо. Коли ж працюю в «класичному» радійному режимі, то особливо цікавлять теми євроінтеграції. Закінчила Лінгвістичний університет та Могилянську школу журналістики.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG