Доступність посилання

ТОП новини
13 Грудень 2018, Київ 00:28

Європарламент завершив тривалий процес народження «Комісії Баррозу-2»


Голова Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу (справа) виступає в Європарламенті в оточенні новообраної команди. Страсбург, 9 лютого

Брюссель – Після тримісячної затримки з 10 лютого до роботи стає нова Європейська комісія. 27 її членів, по одному від кожної країни ЄС, нарешті отримали підтримку Європарламенту. Проте нова група єврокомісарів під головуванням Жозе Мануеля Баррозу розпочне здійснювати свої виконавчі функції у доволі складних умовах. Насамперед, їй доведеться працювати у новому, ще не до кінця зрозумілому середовищі, яке передбачає Лісабонська угода.

Голосування у стінах Європарламенту у вівторок поклало край, так би мовити, «віртуальному паралічеві», що панує у європейській політиці ще від часів минулорічних червневих виборів. Дискусії між євродепутатами, пов’язані з переобранням Жозе Мануеля Баррозу на посаду голови Єврокомісії, не вщухають і нині.

Перед голосуванням щодо нового складу Комісії, запропонованої Баррозу, представники Партії зелених у Європаламенті знову не втрималися від потоку звинувачень, які висловив лідер цієї політичної групи Данієль Кон-Бендіт.

«Це фантастика! Ми присутні на засіданні коаліції лицемірів. Перед самим Днем святого Валентина ми заявляємо панові Баррозу щось на зразок: «Я тебе кохаю! – Я тебе також ні!» І в будь-якому разі ми тобі не віримо, але все ж будемо за тебе голосувати», – заявив євродепутат, висловлюючи на адресу колегії єврокомісарів, очолюваної Баррозу, нищівну критику. «Припиніть банальності й загальні фрази!» – закликав Кон-Бендіт Європарламент і Єврокомісію.

Тим часом, інші політичні лідери, зокрема голова групи європейських лібералів Гі Вергофстадт, мали поміркованішу позицію.

«Ми чекаємо від цієї Комісії, щоб вона працювала (згуртовано), як єдина колегія. Сильний голова Комісії – це добре, але об’єднана команда комісарів – це необхідність, що є набагато важливішою», – каже лідер ліберального крила Європарламенту Гі Вергофстадт.

Тимчасових комісарів нарешті замінять на постійних

Мандат старого складу Єврокомісії, яку ще називають «комісія Баррозу-1», формально завершився ще 31 жовтня, та вона мусила залишитися вже в тимчасовому статусі. Тим часом створення нової команди єврокомісарів відбувалося з затримками й чималими труднощами.

Зокрема, декілька претендентів на крісла комісарів не відзначилися ні особливими знаннями, ні досвідом протягом випробувальних «тестів» – питань-відповідей у Європарламенті.

Чимало нарікань адресували фіннові Оллі Рену через слабку підготовку в економічній сфері, якою він займатиметься у Комісії. Так само литовцеві Альґірдасу Шеметі дорікали за слабкі знання податкової сфери. Через брак досвіду критикували й Катрін Аштон та Нелі Крус, а представниця Болгарії Рум’яна Желева взагалі, так би мовити, «провалила екзамен» перед євродепутатами. Пошуки гідної заміни знову призвели до втрати часу.

Згідно з новими правилами, нинішній склад Єврокомісії працюватиме у всіх сферах політичного життя співдружності країн ЄС упродовж 5 років.

Як прокоментував в інтерв’ю Радіо Свобода віце-президент Інституту європейських справ, що діє при Вільному університеті Бельгії, Маріо Тело, «зелене світло», що його Європарламент дав сьогодні «комісії Баррозу-2», доречне, як ніколи, хоча б тому, що Європейський Союз та його єдину валюту лихоманить через економічні труднощі Греції, Іспанії, Португалії та деяких інших країн.

«У ситуації, коли склад Комісії, цієї вищої виконавчої установи ЄС, протягом декількох місяців становили тимчасові комісари, ефективно боротися із нинішніми викликами було дуже важко», – каже брюссельський експерт.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG