Доступність посилання

ТОП новини
24 Січень 2019, Київ 08:07

Євросаміт із економіки: «президент ЄС» Ван Ромпей виходить на політичну арену


Герман Ван Ромпей

Брюссель – У четвер у Брюсселі очікують першого повноцінного виходу на політичну арену нового президента Європейської ради Германа Ван Ромпея. Цей представник правлячої верхівки співдружності, незважаючи на двомісячне перебування на посаді, зберігає імідж небагатослівного та окутаного таємницею політика. Саміт, на який він наразі скликає голів держав та урядів об’єднаної Європи, має стати нагодою, аби краще придивитися та зрозуміти, хто він, Герман Ван Ромпей. Ця зустріч також має знайти шлях порятунку для хворої економіки ЄС, що останнім часом проявляє особливу слабкість.

В офіційному запрошенні, надісланому Ван Ромпеєм лідерам 27 країн-членів, мовиться, що «рівень структурного зростання економіки ЄС недостатньо високий, аби створювати нові робочі місця та утримати існуючу соціальну модель».

Нині, коли економіки Греції, Іспанії та Португалії через свою слабкість стали мішенню для спекулятивних атак, вся об’єднана Європа мусить мобілізувати зусилля не лише на порятунок існуючої економічної моделі, а й єдиної європейської валюти – «євро».

«Європа має унікальну соціальну модель, – каже Герман Ван Ромпей, пояснюючи основну причину скликання позачергового саміту. – Але буду відвертим: якщо ми хочемо зберегти наш європейський спосіб життя, то нам треба досягти значно більшого економічного зростання, більше робочих місць та тримати зв’язок із іншими потужними економіками світу. Переконаний, що ми можемо цього досягти, усвідомивши важливість виклику та якщо будемо готові до вирішальних дій. Це слід робити під керівництвом тих, хто несе найвищу відповідальність у країнах ЄС – прем’єр-міністрів та голів держав».

«Європейський економічний уряд»


Очікують, що лідер Європейської ради закличе керівників 27 держав ЄС створити щось на зразок «європейського економічного уряду». Ця структура має краще координувати роботу всього Євросоюзу з огляду на виклики глобальної кризи.

Ідею розпочати, так би мовити, економічне управління на загальноєвропейському рівні вже декілька тижнів жваво обговорюють в євроустановах. Є навіть пропозиції створити систему фінансового заохочення країн, що добре справляються зі свого роду «антикризовим домашнім завданням», запропонованим Брюсселем. А ті держави, що виявляться «поганими учнями», в майбутньому, можливо, будуть змушені сплачувати штрафи.

Через бюджетні проблеми Греції весь ЄС візьмуть під контроль?


У цьому контексті, лідери країн Євросоюзу протягом саміту шукатимуть виходи з глухого кута, в якому опинилися бюджети Греції та ще декількох країн півдня європейської співдружності.

Як передбачають деякі експерти, незабаром кожну європейську столицю відвідуватимуть місії аудиторів із брюссельських установ, аби слідкувати за дотриманням бюджетної дисципліни.

Загалом, ідеї Германа Ван Ромпея вже знайшли підтримку і серед лідерів Європейської комісії, і серед представників іспанського головування в Раді ЄС. Проте, все ускладнює той факт, що така стратегія має у лоні Євросоюзу і супротивників, насамперед, Великобританію та частково Німеччину. За прогнозами фахівців, робота саміту через це може значною мірою гальмуватися, адже переконувати доведеться представників країн, що вважаються, так би мовити, «важковаговиками» європейської економічної політики.

Нарешті, у програмі позачергового саміту також передбачений обмін думками щодо слабких результатів європейців на нещодавній копенгагенській конференції з питань клімату.

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG