Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 07:57

Прикарпатський НПЗ в зоні чуток і розмов


Івано-Франківщина – На Прикарпатті знову обговорюється тема закриття двох західноукраїнських нафтопереробних підприємств – «Галичини» в Дрогобичі і «Нафтохіміка Прикарпаття» на Івано-Франківщині. Керівники підприємств стверджують: іде реконструкція.

Голова правління «Нафтохіміка Прикарпаття» Олександр Шиляєв спростовує інформацію про закриття заводу.

«Нафтовий бізнес досить таки сильно політизований. Це більше політика, ніж проблеми внутрішньовиробничі чи фінансові», – вважає керівник підприємства.

За словами Олександра Шиляєва, проблеми «Нафтохіміка Прикарпаття» пов’язані з новими українськими стандартами якості палива та з нестачею малосірнистої сировини. Випуск дизпалива з сіркою до 0,2% можливий лише з української або каспійської нафти. Однак поки не буде аверсного режиму роботи трубопроводу Одеса – Броди, західноукраїнські НПЗ залишатимуться без сировини.

Чутки про закриття дещо перебільшені

Олександр Шиляєв переконує: триває процес реконструкції. На неї заплановано близько мільярда доларів. Уже освоєно 150 мільйонів.

«Ми готові включитися в будь-який момент. Ми продовжуємо реконструкцію. Уже завезли фактично все обладнання, яке замовляли на Заході, для гідроочистки дизельного палива», – каже Олександр Шиляєв.

Встановити установку гідроочистки планують в наступному році. Вона дасть можливість випускати продукцію, яка б відповідала європейським стандартам щодо вмісту сірки. Сама ж реконструкція триватиме до 2012 року.

«Нафтохімікові» «болить» – відчуває вся область

Проте зараз у роботі НПЗ певний застій. Керівник підприємства пов’язує це з січневими святами та з тим, що ще не затверджений з акціонерами річний бюджет.

Про 10-відсоткове завантаження підприємства, чотириденний робочий тиждень говорить і голова обласної державної адміністрації Микола Палійчук. А робота заводу впливає на показники діяльності всієї області.

«Нафтохімік Прикарпаття» – це бюджетоутворювальне підприємство області. Якщо він стоїть, то ми зразу різко падаємо: по промисловості, по надходженнях, по робочих місцях, середній заробітній платі і так далі», – каже Микола Палійчук.

Із 2006-го на прикарпатському НПЗ щороку істотно зменшуються обсяги переробки нафти. Тут працює близько півтори тисячі осіб.
  • 16x9 Image

    Галина Добош

    Радіо Свобода співпрацюю з 2007 року. Власкор по Івано-Франківській області. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Івана Франка.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG