Доступність посилання

ТОП новини
19 Грудень 2018, Київ 09:10

Президент Медведєв не їде до Києва, зате Президент Янукович їде до Брюсселя (світова преса)


Прага – Світові газети вже чітко інформують, що 1 березня Президент України Віктор Янукович прибуде до Брюсселя, тоді як глава Кремля Дмитро Медведєв чомусь передумав приїздити на інавгурацію українського Президента 25 лютого. Оглядачі також зауважують, що головні контури перших міжнародних візитів Віктора Януковича вже в цілому визначилися: 1 березня він буде в Брюсселі, до 10 березня – в Москві, а в квітні відправляється до США. Оточення нового українського Президента заявляє, що першим візитом до Брюсселя він підтвердить свою прихильність європейському виборові України.

Лондонська «Файненшел Таймз» цитує, як вона стверджує, першого кандидата на посаду голови секретаріату Президента Януковича Сергія Льовочкіна, який підтвердив газеті, що першим міжнародним візитом у списку Президента України значиться Брюссель, і прибуде він сюди зранку 1 березня. «Це буде перший міжнародний візит Віктора Януковича, який стане підтвердженням європейського вибору нового Президента України», – каже Льовочкін в інтерв’ю «Файненшел Таймз». Інші речники з табору нового Президента інформували газету, що до Росії їхній шеф збирається трохи пізніше, в березні. «Файненшел Таймз» також вважає, що в Брюсселі Віктор Янукович заявить про розрив із зовнішньою політикою свого попередника Віктора Ющенка, щоб оголосити про більш урівноважену зовнішньополітичну лінію між Москвою та Заходом. Лондонське видання зауважує, що новий Президент України має сильне бажання укласти нарешті угоду про вільну торгівлю з ЄС та досягти перспективи членства його держави у європейській спільноті. Але супротивники Януковича кажуть, що його плани приєднатися до митного союзу з Росією містять загрозу угоді про вільну торгівлю з ЄС. У Брюсселі хочуть переконати Віктора Януковича, щоб він скоріше припинив політичний хаос у Києві та відновив співпрацю з Міжнародним валютним фондом, направляючи зусилля на економічну стабілізацію і структурні реформи в Україні. «Файненшел Таймз» не виключає, що тінь на візит Януковича до Брюсселя може кинути внутрішня конкуренція з його політичною суперницею Юлією Тимошенко, яка поки що заважає створенню нового формату коаліції у парламенті та формуванню нового уряду і далі займає посаду Прем’єр-міністра.

«Нью-Йорк Таймз» зауважує, що Москва відкрито не реагувала на те, що у вівторок Віктор Янукович схвалив свій перший візит до Брюсселя. Проте американська газета стверджує, що, ймовірно, до Москви Янукович вирушить відразу ж після Брюсселя, у кінці наступного тижня. «Нью-Йорк Таймз» не виключає, що новий Президент України хоче своїм першим візитом до Європи не лише спростувати чутки про свою роль маріонетки Кремля, а й піддобритися до виборців Юлії Тимошенко, серед яких найбільше прихильників прозахідного курсу України. Цей візит до Брюсселя, на думку американського часопису, може допомогти Януковичеві полегшити формування вірної йому коаліції в парламенті.

Російське видання «Комерсант» переконане, що Віктор Янукович «розривається між Росією і Заходом» та не знає, куди йому податися з першим візитом, бо, «між іншим, Москва також неодноразово давала зрозуміти, що Віктор Янукович є тут бажаним гостем». Газета також відзначає, що 1 і 2 березня приїзд нового українського Президента до Москви виключений, бо у ці дні Дмитро Медведєв буде у Франції. Кремлівські чиновники також підтвердили «Комерсантові», що «Дмитро Медведєв не збирається їхати на інавгурацію до Києва, а посилає свого главу адміністрації Сергія Наришкіна». Йдеться також про ймовірний візит Віктора Януковича до Вашингтона, куди його Білий дім уже запросив на квітень. «Комерсант» також інформує, що в п’ятницю Президент Янукович виступить із важливою заявою, в якій, можливо, назве нового головного претендента на посаду Прем’єр-міністра.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG