Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 02:37

Соціальна напруженість в Італії через закриття заводів «Фіат»


Рим – Туринський автопромисловий гігант «Фіат» вкотре за останні місяці тимчасово зупинив роботу шести заводів в Італії. У примусові відпустки відправили 30 тисяч працівників. Керівництво компанії своє рішення називає вимушеним через зменшення замовлень на продукцію. Робітники переживають, що відпустки затягнуться, а деякі підприємства остаточно закриють.

Сицилієць Роберто Кальваджено 22 роки працює механіком на заводі концерну «Фіат» у місті Терміні-Імерезе, що за 30 кілометрів від Палермо. 43-річний робітник згадує, як на першу зарплату придбав обручку для нареченої. Усі ці роки йому вдавалося утримувати дружину і трьох дітей.

Він почувався щасливчиком, бо на аграрній і туристичній Сицилії з високим рівнем безробіття мати постійний контракт на промисловому виробництві – дійсно велике щастя. Тепер Роберто і його 3,5 тисячі колег перебиваються у примусових оплачуваних відпустках. Та понад усе сицилійці переймаються тим, що взагалі можуть втратити роботу.

Закриття заводу неминуче


«Ще два роки тому нам обіцяли перспективу перезапуску нашого підприємства з новими інвестиціями та новими моделями автомобілів. А тепер перед нами закривають шлагбаум і кажуть, що заводу не буде. На Сицилії, де дуже складна ситуація з працевлаштуванням, це призведе до важких економічних наслідків», – говорить працівник фабрики Роберто Кальваджено.

Керівництво автоконцерну «Фіат» оголосило, що до кінця наступного року таки закриє завод у Терміні-Імерезе. За словами голови правління компанії Серджіо Маркіонне, виробництво автомобілів там стало невигідним через слабку інфраструктуру на острові. Автомобіль марки «Фіат», котрий виходить з конвеєра на Сицилії, коштує на тисячу євро дорожче, ніж вироблений на материковій Італії. Попри страйки робітників і профспілок, отримання державних субсидій та гарантій правління фабрики планує перенести філію в інший регіон або за кордон.

Уряд бачить майбутнє

Уряд країни виявляє зацікавленість у збереженні підприємства, розглядаючи пропозиції інших компаній, згодних використовувати потужності сицилійського заводу. Міністр економічного розвитку Клаудіо Скайола заявив: «Ми поділяємо хвилювання робітників, і я впевнений, що усі ми: владна коаліція та опозиція, уряд і місцеве керівництво – повинні працювати над тим, щоб завод на Сицилії промислово розвивався, але не за старою схемою. Не слід підтримувати те, що з часом розвалиться».

Переговори про майбутнє філії у Терміні-Імерезе продовжаться після 5 березня, коли закінчиться двотижнева вимушена відпустка на шести італійських заводах «Фіат».

«Фіат» шукає виходу

Це вперше всі підприємства закрили одночасно. На заводі пояснили, що завершилося фінансування урядової програми, коли покупцям в обмін на стару машину продавали нову, що здешевлювало покупку. А це і призвело до різкого зменшення замовлень. Раніше нову продукцію зберігали на заводах, а нині в умовах економічної кризи автомобілі роблять лише на замовлення.

Понад столітню історію існування всесвітньовідома приватна компанія Fiat Group залишається найбільшим виробником транспорту в Італії. Це один із головних роботодавців у країні: лише у штаті працює понад 20 тисяч осіб. Окрім ходових марок, концерн випускає також престижні моделі «Феррарі», «Альфа Ромео», «Мазераті».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG