Доступність посилання

ТОП новини
20 Жовтень 2018, Київ 16:13

Нові об’єкти в Українi можуть внести до списку ЮНЕСКО до кiнця року – Мінкульт


Новi культурнi об’єкти України можуть бути внесені до списку ЮНЕСКО ще до кiнця 2010 року, заявив мiнiстр з питань культури i туризму України Василь Вовкун.

За даними Мінкультури, наприкiнцi 2009 року до попереднього списку всесвiтньої спадщини ЮНЕСКО внесли два об’єкти з України: iсторичний центр Одеси, а також Кирилiвську та Андрiївську церкви в Києвi.

Крім того, зо словами Вовкуна, спiльно з польськими колегами була проведена пiдготовка транскордонної номiнацiї «Дерев’янi церкви українських i польських Карпат» для внесення до списку спадщини ЮНЕСКО. Вiд України до цiєї номiнацiї відібрали вiсiм пам’яток у Львiвськiй, Закарпатськiй та Iвано-Франкiвськiй областях.

«Рiшення щодо дерев’яних церков може бути ухвалене в найближчiй перспективi... А загалом (щодо всiх нових культурних об’єктiв) ми очiкуємо до кiнця 2010 року», – сказав мiнiстр.

Вовкун повiдомив, що Мiнiстерство культури також пiдготувало ще одну номiнацiю для включення до попереднього списку всесвiтньої спадщини ЮНЕСКО – комплекс колишнього Митрополичого палацу в Чернiвцях.

На сьогодні у Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО є чотири українські пам’ятки. Одним із об’єктів є собор Святої Софії з прилеглими монастирськими спорудами, а також Києво-Печерська Лавра, разом узяті, ще одним – історична частина Львова. Окрім того, ще два українські об’єкти мають транскордонний статус – це Геодезична дуга Струве, що простяглася територією 10 держав, і букові праліси Карпат, які Україна ділить зі Словаччиною.
XS
SM
MD
LG