Доступність посилання

ТОП новини
24 Березень 2019, Київ 17:03

Європейська інтеграція – ключовий пріоритет, а співпраця з НАТО триватиме – Віктор Янукович


Віктор Янукович і Жозе Мануель Баррозу. Брюссель, 1 березня 2010 року

Сьогодні на прес-конференції у Брюсселі після зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу Президент Віктор Янукович заявив, що Україна продовжить співпрацювати з НАТО, але без зміни свого статусу.

Відповідаючи на запитання журналістів щодо перспектив розвитку співпраці України з Північноатлантичним союзом, голова держави сказав, що нинішній статус України залишиться незмінним.

«Що стосується тих програм, які сьогодні виконуються Україною і НАТО, – вони будуть виконуватись і надалі. Ми зберігатимемо партнерські відносини з НАТО», – заявив Янукович.

Янукович: європейська інтеграція є ключовим пріоритетом зовнішньої політики України

Виступаючи на прес-конференції у Брюсселі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, Віктор Янукович повідомив, що під час сьогоднішньої спільної зустрічі відбувся конструктивний обмін думками щодо актуальних питань у розвитку відносин України і ЄС.

«Для України європейська інтеграція – це ключовий пріоритет зовнішньої політики та стратегії здійснення соціальних реформ», – наголосив Президент.

Янукович також висловив сподівання на якнайшвидше відновлення співпраці України з Міжнародним валютним фондом із метою подолання кризових явищ в економіці.

Як наголосив Президент, на сьогодні пріоритетним питанням у відносинах України з Євросоюзом залишається проведення переговорів щодо Угоди про асоціацію одночасно зі створенням зони вільної торгівлі.

Водночас, за словами Януковича, говорити про терміни вступу України до ЄС передчасно. На переконання голови держави, найголовнішим на шляху європейської інтеграції для України є проведення реформ у всіх сферах життя.

Янукович сподівається на план безвізового режиму з ЄС уже невдовзі

Президент Віктор Янукович висловлює сподівання, що вже цього року буде підписана і реалізована «дорожня мапа» стосовно безвізового режиму між Україною та країнами Європейського Союзу, тобто комплекс конкретних заходів для скасування візового режиму.

Про це Віктор Янукович заявив на прес-конференції, яка відбулась після його зустрічі у Брюсселі з президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу.

Янукович наголосив, що запровадження безвізового режиму між Україною та ЄС є пріоритетом у зовнішній політиці України.

Безвізовий режим між Україною та ЄС залежить від обох сторін – Баррозу

Запровадження безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом «залежатиме і від ЄС, і від України», заявив сьогодні президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на брифінгу з Президентом України Віктором Януковичем після спільної зустрічі у Брюсселі.

Президент Єврокомісії не назвав ніяких можливих дат введення безвізового режиму між двома країнами.

Україна та ЄС хочуть за рік завершити переговори щодо Угоди про асоціацію – Баррозу

Україна та Євросоюз «визначили індикативний період в один рік» для завершення переговорів про Угоду про асоціацію, заявив сьогодні у Брюсселі президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу на брифінгу з Президентом України Віктором Януковичем після їхньої зустрічі.

Україна і ЄС розпочали переговори про нову базову угоду 5 березня 2007 року, а переговори про створення зони вільної торгівлі – 18 лютого 2008 року. На саміті Україна – ЄС 9 вересня 2008 року вирішили, що нова угода матиме назву Угоди про асоціацію і включатиме в себе створення зони вільної торгівлі.

Президент Єврокомісії впевнений у можливості здійснення в Україні реформ

Президент Єврокомісії Жозе Мануель Баррозу впевнений: «якщо є політична воля усіх відповідних політичних сил та політична стабільність», усі плани здійснення реформ в Україні «реальні».

Про це він заявив сьогодні на брифінгу з Президентом України Віктором Януковичем після їхньої спільної зустрічі у Брюсселі.

Баррозу також заявив, що відносини України з Європейським Союзом не повинні погано впливати на відносини України з Росією і навпаки.

* * * * * * * * * * *

Президент України Віктор Янукович у рамках свого першого офіційного візиту до Брюсселя проводить зустрічі з президентом Європейської ради Германом Ван Ромпеєм, президентом Європейської комісії Жозе Мануелем Баррозу, президентом Європейського парламенту Єжи Бузеком, верховним представником ЄС із закордонних справ і політики безпеки Катрін Аштон.

У складі офіційної делегації – міністр закордонних справ України Петро Порошенко, голова Адміністрації Президента України Сергій Льовочкін та заступник голови Адміністрації Президента Ганна Герман.

Відповідно до програми, це одноденний візит. Віктор Янукович повернеться до Києва сьогодні ж увечері.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG