Доступність посилання

ТОП новини
23 Жовтень 2018, Київ 06:42

У Білорусі КДБ заарештувало старшого слідчого Генеральної прокуратури


Співробітники Комітету держбезпеки Білорусі заарештували старшого слідчого з особливо важливих справ Генеральної прокуратури Світлану Байкову. Факт затримання підтвердив глава відомства Григорій Василевич.

Кореспондент Радіо Свобода повідомляє, що незалежні аналітики пов’язують це затримання з кримінальною справою про корупцію в силових структурах, яку розслідувала Світлана Байкова. Серед головних підозрюваних – колишній директор Департаменту фінансових розслідувань Комітету держконтролю Білорусі Анатолій Громовіч, генерал-майор Комітету держбезпеки, колишній заступник голови КДБ Анатолій Зарецький, кілька десятків співробітників митниці і чільні особи з правоохоронних органів.

Сьогодні генеральний прокурор Григорій Василевич припустив, що теоретично його підлегла могла зробити якісь порушення процесуального характеру у справі про митні злочини, частина якої вже перебуває в Білоруському військовому суді. Однак, за його словами, це буде встановлено в ході слідства.

На початку 2000-х Світлана Байкова починала вести справу про зникнення одного з найактивніших опонентів нинішнього режиму, колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Захаренка. Але через два роки справу в Байкової несподівано забрали.
XS
SM
MD
LG