Доступність посилання

ТОП новини
16 Жовтень 2018, Київ 11:36

Посол Туреччини у США прибув додому «для консультацій»


Намік Тан повернувся в суботу до Туреччини, щоб обговорити з чільними керівниками країни нещодавнє схвалення конгресовим комітетом у США проекту резолюції про необхідність визнання геноциду вірмен.

За словами посла, він має зустрітися з президентом Абдуллахом Ґюлем, прем’єр-міністром Реджепом Тайїпом Ердоганом і міністром закордонних справ Ахметом Давутоглу.

Туреччина оголосила про негайне відкликання посла зі США «для консультацій» у четвер пізно ввечері через лічені хвилини по тому, як у Вашингтоні оголосили, що комітет із закордонних справ Палати представників Конгресу США з мінімальною перевагою схвалив проект резолюції, яка має закликати президента Барака Обаму забезпечити, щоб американські урядовці офіційно називали масові вбивства вірмен у часи Першої Світової війни в тодішній турецькій державі, Оттоманській імперії, «геноцидом».

Ця резолюція і в разі ухвалення не мала б прямих юридичних наслідків і залишилася б політичною декларацією.

Тепер цей текст мав би піти на розгляд усієї Палати представників. Але в адміністрації Обами чинять тиск на керівників Конгресу, щоб це питання взагалі не виносили на розгляд, як то вже було зі схожими резолюціями кілька разів у минулому.

Визнання за «геноцид» подій 1915–18 років активно домагається від інших держав Вірменія. Туреччина ж категорично відкидає таке трактування тих подій і говорить про трагедію громадянської війни в часи розпаду імперії.

Recommended

XS
SM
MD
LG