Доступність посилання

ТОП новини
22 Жовтень 2018, Київ 23:38

Янукович похвалив коаліцію за уряд з «регіональним характером»


Президент Віктор Янукович (праворуч) вітає новообраного Прем’єр-міністра України Миколу Азарова. Київ, 11 березня 2010 року

Київ – Україна отримала нову владу. У парламенті створили коаліцію «Стабільність та реформи», затвердили новим Прем’єр-міністром Миколу Азарова, а також новий склад уряду та нового голову СБУ. Президент Віктор Янукович отримав саме того Прем’єр-міністра, призначення якого вважав найбільш оптимальним

Відкривши у четвер сесію Верховної Ради, спікер Володимир Литвин повідомив про створення нової парламентської більшості. До її складу увійшли фракції Партії регіонів, Компартії, Блоку Литвина, а також 6 депутатів із фракції БЮТ, 6 – «нашоукраїнців» та 4 позафракційні депутати. Усього в коаліції 235 голосів за мінімально необхідної кількості у 226. Назва нової більшості – Коаліція «Стабільності та реформ», а кулуарами парламенту одразу пішла гуляти неформальна назва – «КоСаРі».

Коаліція подала кандидатуру Миколи Азарова на посаду голови уряду, а Президент – одразу вніс її на розгляд.

Микола Азаров: «Потрібні зміни»

Микола Азаров, який переважно говорить російською мовою, виступав із парламентської трибуни українською (із сильним акцентом). «Ситуація в країні дійшла до критичної межі, – заявив він. – І потрібні зміни».

Проте, на запитання Микола Азаров відповідав російською, а в кулуарах депутати розповідали, що новий голова уряду обіцяв вдосконалювати своє володіння державною мовою. Виступаючи перед депутатами, серед головних своїх завдань Микола Азаров назвав стабілізацію економічної ситуації та подолання корупції.

«Особливу увагу буде зосереджено на реформуванні судової системи, подоланні корупції та захисті прав власності в Україні. Я впевнений, що результат буде досягнуто. Ми закладемо надійну базу для економічного зростання і найголовніше – покращення якості життя людей», – наголосив Микола Азаров.

«Регіонали» обіцяють, що уряд здолає руїну


За нового прем’єра та запропонований ним склад уряду проголосувало навіть більше депутатів, ніж, за словами спікера, зголосилося до складу коаліції. Крім того, парламент затвердив посадовців, яких пропонує Президент. Міністром оборони став колишній командувач військово-морських сил, адмірал Михайло Єжель, міністром закордонних справ – нинішній посол України в Росії Костянтин Грищенко, головою СБУ – нинішній виконувач обов’язків голови цього відомства Валерій Хорошковський.

Більшість членів уряду є представниками Партії регіонів. Утім, за словами заступника голови адміністрації Президента Ганни Герман, уряд формувався не за політичними, а за професійними ознаками. «Ми вибрали найкращих людей, які можуть брати відповідальність за ту руїну, яку залишила нам Тимошенко», – заявила вона.

Призначення, які обурили і здивували

Найбільше неоднозначно оцінили призначення в гуманітарному блоці уряду та нового керівника СБУ. Інформацію про те, що на посаду міністра освіти та науки запропоновано Дмитра Табачника опозиція в сесійній залі зустріла вигуками невдоволення.

Позафракційний депутат Тарас Чорновіл, який увійшов до складу коаліції, вважає, що саме гуманітарний блок може спричинити для коаліції проблеми. Це може статися. якщо урядовці-гуманітарії, «представляючи у переважній більшості своїй все-таки схід України, попробують диктувати волю всій країні в гуманітарній сфері. От, гуманітарна сфера може бути каменем випробування», – зазначає Тарас Чорновіл.

Що ж до Валерія Хорошковського, то парламентський комітет з питань національної безпеки та оборони виступив проти його призначення. Як пояснив голова комітету Анатолій Гриценко, є неприйнятною практика призначення на посаду голови спецслужби людини, яка прийшла з великого бізнесу.

Віце-прем’єр Володимир Сівкович, який куруватиме роботу силового блоку, утримався від коментарів з цього приводу. «Життя покаже», – лаконічно відповів він на прохання Радіо Свобода прокоментувати тезу про неприйнятність бізнесмена на чолі спецслужби.

Уряд Миколи Азарова вже розпочав роботу і провів перше засідання. Президент Віктор Янукович заявив, що він, нова коаліція та сформований нею уряд беруть на себе відповідальність за виведення країни з політичної та економічної кризи.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG