Доступність посилання

ТОП новини
10 Грудень 2018, Київ 13:30

Соболєв стежитиме за Азаровим


Прем’єр тіньового уряду, парламентарій Сергій Соболєв

Київ – Опозиційний уряд обіцяє забезпечити Кабінет Міністрів конструктивною критикою, він пильно стежитиме за діями Прем’єр-міністра Миколи Азарова. Про це лідер Координаційної ради опозиції Юлія Тимошенко та прем’єр тіньового уряду, депутат-б'ютівець Сергій Соболєв заявили в середу на брифінгу.

Юлія Тимошенко зазначила, що головною сферою діяльності опозиційного уряду будуть законодавчі ініціативи. «Перше, що зробить наш опозиційний уряд, – розробить закон про засади зовнішньої і внутрішньої політики, – заявила лідер БЮТ. – Прийняття тих законопроектів, які були зупинені через президентську кампанію, – безумовно, це буде другий пріоритет нашої роботи».

За словами Сергія Соболєва, модель опозиційного уряду краща не лише за чинний уряд, але й за попередній, очолюваний Юлією Тимошенко. У ньому лише 16 міністрів і 4 віце-прем’єри, тоді як в уряді Миколи Азарова, відповідно, 21 і 7.

Тіньовий прем’єр наголосив на необхідності скоротити склад уряду Миколи Азарова, запропонувавши скопіювати модель уряду опозиційного, також слід залучати закордонний досвід. «І в Німеччині, і у Франції, і в Іспанії уряди не великі, але дуже мобільні», – каже він.

Водночас Сергій Соболєв пообіцяв не критикувати опонентів за непопулярні кроки.

«Ми розуміємо, що країна вагітна реформами, – зауважує опозиційний прем’єр. – Ми лише зробимо все можливе, щоб ці реформи не вдарили по простих громадянах».

Тіньовий прем’єр – у тіні екс-прем’єра

Формування тіньового уряду не вдалося завершити до середи, як обіцяла напередодні Юлія Тимошенко. За словами Сергія Соболєва, деякі посади запропоновані політикам, які не увійшли до об’єднаної опозиції. Тож остаточне укомплектування завершиться впродовж цього тижня.

Представляючи голову опозиційного уряду, екс-прем’єр зазначила, що Сергій Соболєв позбавлений основних вад української політики. «Перше – приходять до влади некомпетентні люди; по-друге – аморальні люди, які використовують державу, а не служать державі», – сказала лідер БЮТ, протиставивши цим вадам високі професійні й особисті якості опозиційного прем’єра.

Політолог Юрій Якименко вважає, що керівник тіньового уряду триматиметься в тіні лідера опозиції. «Це має бути людина, здатна професійно говорити, зв’язно висловлювати свої думки, мати презентабельний вигляд. Але, з іншого боку, вона не має затьмарювати собою лідера цією політичної сили, який претендує на роль головного опозиціонера», – зазначає експерт.

Азаров розповів про «сюрприз» від попередниці

Тим часом, чинний Прем’єр-міністр Микола Азаров розкритикував Юлію Тимошенко за залишений нею спадок.

«Основний службовий автомобіль Прем’єр-міністра виявився несправним, – обурювався на засіданні уряду його глава. – Маленький приклад – машина Прем’єр-міністра. Який порядок може бути в країні, якщо автомобіль Прем’єр-міністра несправний?!».

У відповідь Юлія Тимошенко назвала заяву Миколи Азарова свідченням непрофесійності і порадила йому пересісти на коней.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG