Доступність посилання

ТОП новини
26 Червень 2019, Київ 20:58

Президент Янукович віддячив посадами


Київ – У п’ятницю в регіонах Прем’єр-міністр та інші урядовці представляли новопризначених голів обласних державних адміністрацій. За словами Миколи Азарова, ці призначення знаменують собою відновлення системи управління країною. Натомість експерти побачили в 14 кадрових указах Президента Віктора Януковича подяку за вдало проведену виборчу кампанію.

Здебільшого головами обласних державних адміністрацій стали депутати-«регіонали», які під час президентської кампанії очолювали регіональні виборчі штаби. Раніше декого з цих політиків називали серед претендентів на міністерські посади, проте, в підсумку, місць в уряді для них не знайшли. Тому в такій кадровій політиці політолог Володимир Фесенко бачить подяку Віктора Януковича за виграні вибори.

«Головні мотиви призначення і багатьох членів Кабміну, і особливо губернаторів – це якраз нагорода за вірну службу, зокрема, під час президентської виборчої кампанії. Хоча, як свідчить досвід, за першою, «нагородною» хвилею кадрових призначень, неминуче іде друга хвиля, коли треба оновлювати губернаторський корпус – вже за принципом професійним», – каже Володимир Фесенко.

Регіональні пріоритети

За словами політолога, подібним чином призначав регіональних керівників Віктор Ющенко в 2005 році. Виняток із правила може бути зроблено для західноукраїнських, зокрема галицьких, областей.

«У Галичині треба поставити людей, які б не дратували відверто місцеву громадськість, які б не були конфліктними фігурами, – зазначає Володимир Фесенко. – Варто уникнути ситуації, як всі побачили з Табачником».

Пріоритет було віддано Донецькій області, куди представляти нового керівника поїхав сам Прем’єр-міністр Микола Азаров. Новопризначений керівник Донеччини Анатолій Близнюк зазначив, що область готова стати пілотним регіоном для відпрацювання реформ.

Деякі інші новопризначені чиновники також визначилися з пріоритетами. Так, голова Київської облдержадміністрації Анатолій Присяжнюк, який має великий досвід роботи в міліції та в СБУ, пообіцяв перевірити законність відведення земельних ділянок на території області. А голова Хмельницької – Василь Ядуха – обіцяє робити ставку на аграрний сектор та промислове виробництво краю.

«Перезавантаження» може обійти Київ

Тим часом, лідер опозиції в київській міськраді Віталій Кличко закликав Президента та Прем’єр-міністра звільнити з посади голови міськдержадміністрації, мера столиці Леоніда Черновецького.

Проте політолог Ігор Жданов вважає такий крок мало реальним. «Відповідно до рішення Конституційного Суду, посаду голови Київської міської держадміністрації може обіймати лише обраний столичний міський голова, – каже він. – Для того, щоб зняти Черновецького, потрібно оголосити дострокові вибори в столиці. Інший варіант, теоретичний, що, після розмови з Азаровим чи Януковичем, Черновецький подасть у відставку».

Прем’єр-міністр відзначив, що після представлення нових обласних керівників почнеться зміна голів районних держадміністрацій. За словами Миколи Азарова, уряд має намір наступного тижня завершити процес «перезавантаження влади» у країні.
  • 16x9 Image

    Дмитро Шурхало

    Співпрацюю з Радіо Свобода, був кореcпондентом і редактором (2008–2017), зараз веду програму «Історична Свобода». Спеціалізуюсь на політиці та історії. Народився в 1976 році у Сумах. Закінчив факультет журналістики Львівського університету імені Івана Франка. Працював у газетах «Пост-Поступ», «Київські відомості», «Вечірні вісті», журналі «Власть дєнєг». Автор книжок «Українська якбитологія», «Міфи Другої світової війни» та «Скоропадський, Маннергейм, Врангель: кавалеристи-державники».

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
XS
SM
MD
LG