Доступність посилання

ТОП новини
21 Жовтень 2018, Київ 23:36

Дніпропетровщину очолив Вілкул-син


Дніпропетровськ – Головою Дніпропетровської облдержадміністрації став син чинного керівника обласної ради Юлія Вілкула – Олександр Вілкул. Сьогодні нового керівника промислового регіону представив прем’єр Микола Азаров. Експерти кажуть: разом із Вілкулом-молодшим у місцеву та й в загальноукраїнську політику йде нова потужна група. Чого чекати дніпропетровцям від нового очільника?

35-річний Олександр Вілкул – ровесник свого попередника в кріслі голови облдержадміністрації Віктора Бондаря, якого свого часу називали наймолодшим керівником регіону. Народився в Кривому Розі, там же закінчив технічний університет і зробив стрімку менеджерську кар'єру. Спершу був начальником відділу на одному із залізорудних комбінатів, Південному. За рік там же став заступником гендиректора з комерційно-фінансових питань. Змінивши кілька високих менеджерських посад, за 5 років дістався і до найвищих – став гендиректором відразу двох гірничо-збагачувальних комбінатів, Північного та Центрального, що належать найбагатшому українцеві – Рінату Ахметову.

Власне, саме як «людина Ахметова», кажуть експерти, Олександр Вілкул і отримав посаду керівника облдержадміністрації: його найближчих конкурентів у боротьбі за крісло, регіоналів Олега Царьова та Володимира Яцуба, називають «людьми Януковича» без великого капіталу і впливу.

У владу рвуться «криворізькі»

Експерти зазначають: отримавши Олександра Вілкула, область одержала не тільки нового керівника, а й цілу нову потужну регіональну групу. До неї, зокрема, входить новий Міністр промислової політики Дмитро Колєсніков, а також ціла низка народних депутатів-«криворіжців», говорить дніпропетровський політолог Віктор Пащенко

«Олександр Вілкул сам по собі є очільником певної владної групи в рамках регіону. Вся ця група знаходиться у зоні впливу Ріната Ахметова, але все одно – це окрема група. Отже, у нас буде губернатор, пов'язаний не тільки з найбільшою партією в парламенті і з президентом, а й тісно пов’язаний із міністром промислової політики, матиме вплив на певну кількість депутатів у парламенті. Відповідно, це має змінити весь політичний клімат в області», – вважає Віктор Пащенко.

Син прийшов, батько йде геть?

Експерти прогнозують: першими кроками Олександра Вілкула в області будуть кардинальні кадрові зміни. Чи не вперше новопризначений керівник Дніпропетровщини в ситуації кадрового вакууму: не працювавши досі в структурах обласної влади, він не має зв'язків із місцевими чиновниками, всю команду доведеться формувати наново.

А втім, один «свій» в обласній владі вже є: це батько, «регіонал» Юрій Вілкул, який очолює облраду. До речі, у штабі опозиційного БЮТу в регіоні саме його постать викликає наразі найбільше сумнівів. Народний депутат-«бютівець» Святослав Олійник впевнений: у нинішній ситуації старший має подати у відставку.

«Якщо батько і син залишаться на своїх посадах, це буде виглядати негарно, це підриватиме авторитет влади. Тому я впевнений, що батько Олександра добровільно піде з посади і в обласній раді буде інша людина», – зазначив Святослав Олійник.

Про наміри йти з посади «з морально-етичних міркувань» сьогодні заявив і сам Юрій Вілкул. Чи приймуть цю відставку депутати, ще до кінця незрозуміло. Обранню Вілкула-старшого на посаду 2006 року передувало 5 місяців сварок і бездіяльності обласної ради.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG