Доступність посилання

ТОП новини
17 Січень 2019, Київ 03:32

Вони там, в Україні, всі одним миром мазані (світова преса)


Прага – Оглядачі впливових світових видань майже на сто відсотків переконані, що урядові українського Президента Віктора Януковича вдасться домовитися з Москвою щодо перегляду газових контрактів у бік зниження цін на російський газ для України. Серед відплатних факторів такого цінового подарунку з боку Кремля аналітики називають компроміс щодо перебування російського Чорноморського флоту в Севастополі після 2017 року, а також великий шмат реанімованого в Україні приватизаційного пирога, зокрема, у вигляді Луганського тепловозного заводу та інших, політичних, поступок. Серед них можливе скасування Януковичем указів Віктора Ющенка про нагородження посмертно званнями Героїв України Степана Бандери і Романа Шухевича. Окремі оглядачі також ставлять питання про міру відходу Президента Януковича від демократії у перебігу його поспішних владних перестановок в Україні.

Відомий американський експерт Дуґ Бандоу вітає Вашингтон на сторінках неоконсервативного часопису National Interest з приходом до влади в Україні Президента Віктора Януковича. Бо, як вважає цей аналітик із неприхованими російськими симпатіями, проросійський Янукович, та ще й противник НАТО, є просто знахідкою для нинішньої американської влади, котру новий український глава нарешті «розплутує» з непотрібних для неї ускладнень із Росією. Бандоу вважає, що американським верхам досить провалу «антиросійського» Ющенка і всі ці українські чільники не повинні мати якогось великого значення для Вашингтона, бо всі вони, мовляв, одним миром мазані... «Те, що Янукович був злочинцем у юності, нікого не хвилює, і Джордж Буш-молодший ніколи не був добрим оратором. Ніхто в українській політиці не є святим. Ющенко мав у себе під рукою кілька олігархів. Юлія Тимошенко, колишня помаранчева союзниця Ющенка і пізніше його люта ненависниця, також олігарх із прізвиськом «газова принцеса», – наголошує автор статті в National Interest. Дуґ Бандоу закликає США змиритися з поразкою в Україні і радіти тому, що програв Ющенко, чим «врятував» Вашингтон від ще більших ускладнень, знову ж таки, на ниві стосунків із Росією. Автор статті в американському виданні також заспокоює американські верхи і щодо поразки Юлії Тимошенко, бо не відомо, як би її «авантюристичне минуле» вплинуло б на зміну української політики. Американський аналітик приходить до висновку, що перемога Януковича не лише врятувала Вашингтон від шахраювання щодо протягування України в НАТО, але й стала своєрідним успіхом для Білого дому, бо все одно від багатьох американських витрат закордоном майже немає ніяких компенсацій, що й підтвердили останні роки в Україні. «Все ж нещодавні вибори у цій східноєвропейські державі, – як резюмує Дуґ Бандоу, – очевидно, обернулися виграшем для США, попри зусилля Вашингтона досягти протилежного. Наступного разу США мають припинити хвилюватися і бути поза політичними справами інших народів», – зазначає американський експерт.

Нова влада в Україні, як пише впливова «Файненшел Таймз», докладає всіх зусиль, щоб позитивно завершити переговори з Москвою щодо газового консорціуму, які є однією із найгостріших нинішніх політичних проблем в Україні. Хоча й Москва висловила свою зацікавленість в управління українською транзитною газовою трубою, все ж поки що не зовсім зрозуміло, чи отримає Київ нижчі ціни на російський газ. «Файненшел Таймз» цитує відомого російського політика Костянтина Затуліна, котрий вважає, що без поступок України на кшталт продовження перебування російського Чорноморського флоту в Севастополі після 2017 року, важко сподіватися на зниження цін на російський газ. Газета також нагадує, що попередні газові війни Росії з Україною закінчилися ринковими цінами на блакитне паливо для Києва і опалою для українського газового посередника Дмитра Фірташа.

Російська «Время новостей» наголошує, що люди Фірташа знову повернулися до контролю українського газового сектору, бо й «Укргазвидобування» і «Укртрансгаз», «дочірні» структури «Нафтогазу», очолили люди Дмитра Фірташа – Юрій Борисов та Сергій Винокуров, які прийшли з фірташівського хімічного об’єднання «Остхем Україна». Російське видання також нагадує, що нинішній міністр енергетики Юрій Бойко та бізнесмен Дмитро Фірташ не чужі люди, адже «посередницький бізнес Фірташа розквітав якраз у період роботи пана Бойка в «Нафтогазі» і в Мінпаливенерго.

Польська «Жечпосполіта» наголошує, що обіцянки Президента Януковича відмінити укази свого попередника, Віктора Ющенка, щодо нагородження посмертно званнями Героїв України головнокомандувача УПА Романа Шухевича і глави ОУН Степана Бандери є нічим іншим, як намаганням політично задобрити Росію, бо пообіцяв це вперше сам Віктор Янукович саме у Москві 5 березня. Польська газета також оприлюднила заяви представників братства вояків ОУН-УПА зі Львова про те, що такі дії нової влади у Києві викличуть «конфронтацію і війну» та «революційний спротив» народу України.

Російська «Нєзавісімая газета» не виключає, що в Україні, під «сурдинку «боротьби з хаосом» багато хто може й не помітити і перейти межу... демократії». Газета нагадує, що такими ж діями з витворення нової «вертикалі влади» починався відхід від демократії в Росії за часів Бориса Єльцина. Ще не відомо, як завершаться ці швидкі кадрові перестановки Віктора Януковича, зауважує російське видання.
  • 16x9 Image

    Василь Зілгалов

    Із Радіо Свобода співпрацюю з 1989 року. Переїхав з Мюнхена до Праги у березні 1995 року. Народився в сталінській Україні. Троє з родини загинули від голоду у 1932-33 роках. Мати ледве уціліла в 1933-му. Батько пройшов Колиму але система все ж знищила його. Окрім батька, тоталітаризм згубив чотирьох моїх дядьків. Закінчив історичний факультет. Викладав методологію історії. Підготував дві дисертації. Чимало написав. Журналістом став з 1969 року, після вторгнення радянських військ до Праги. Опублікував роботи з історії політичної публіцистики, книги з історії українських міст, дослідження про Василя Пачовського, з історії української еміграції.

Ваша думка

Показати коментарі

В ІНШИХ ЗМІ

Загрузка...
Loading...
XS
SM
MD
LG