Доступність посилання

ТОП новини
14 Грудень 2018, Київ 20:06

Низька активність – головний підсумок регіональних виборів в Італії


Італія - Виборча дільниця в Мілані, 28 березня 2010 року

Рим – Попередні підсумки регіональних виборів в Італії свідчать про успішний результат для правлячих правоцентристів на чолі із Сильвіо Берлусконі. Та, як наголошують спостерігачі і політики, головний підсумок виборів полягає у низькій активності виборців.

За попередніми даними, опозиційні кандидати-лівоцентристи традиційно перемагають у 7 областях на півдні і в центрі. Але правоцентристських кандидатів підтримали наразі більш важливі і більш населені 5 регіонів півночі і півдня. Тож, попередньо можна говорити про успіх представників правлячих сил.

Непевна ситуація у столичному регіоні Лаціо, де кількість голосів поки що розділилася порівно за двох кандидатів. Високий результат в ультраправої партії «Північна Ліга», яка відома боротьбою проти нелегальної міграції. Очевидно, вплив легістів у правлячій коаліції посилиться.

Для опозиційної Демократичної партії попередні підсумки свідчать більше про слабкий нічийний результат, ніж про кволу перемогу.

Позитивний результат для уряду

Результат голосування змінює політичну карту Італії та баланс між центральною і місцевою владою. Досі із-поміж 13 обласних адміністрацій правоцентристи очолювали лише дві. Якщо у важливих областях остаточно перемагають представники правлячої коаліції, то для Сильвіо Берлусконі це буде особистий тріумф, що надасть йому більшої впевненості для наступних трьох років правління уряду.
Яким би не був результат голосування, Сильвіо Берлусконі заявив напередодні, що відставки уряду не буде, та й про кадрові зміни він не думав. За словами прем’єра, переконлива перемога на парламентських виборах 2008 року дає йому повне право продовжувати працю до закінчення терміну в 2013 році.

Отож, для прем’єр-міністра Берлусконі відкривається шлях реалізувати свою післявиборчу перспективу, а саме запровадити в Італії прямі президентські вибори. У майбутньому, після завершення каденції чинного уряду, Сильвіо Берлусконі плекає надію змінити прем’єрське крісло на президентське.

Низька явка

На виборчі дільниці з’явилися близько 65 відсотків громадян. Це на 8 відсотків менше, ніж 5 років тому, на попередніх виборах до місцевих органів влади. Таку пасивність у провінціях вважають наслідком брудної скандальної кампанії, яка передувала виборам.

Більшість людей, які не голосували, пояснили журналістам, що своїм кроком хотіли змусити правителів повернутися обличчям до громадян, а не перейматися виключно внутрішньо політичними чварами.

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG