Доступність посилання

ТОП новини
12 Грудень 2018, Київ 10:36

Як влада Києва виконує завдання Януковича?


Гості Вашої Свободи: Начальник Головного управління контролю за благоустроєм столиці Роман Гладуняк, Голова Голосіївської районної в м. Києві державної адміністрації Сергій Садовий та перший заступник голови Солом'янського району Максим Шкуро

(Скорочена версія. Повну версію «Вашої Свободи» слухайте в аудіозапису)

Інна Кузнецова: Три чверті киян негативно оцінюють роботу міської влади. Позитивно – менше 9%. 80% вважає, що столичний голова має піти у відставку.

Такі дані опитування, проведеного Інститутом Горшеніна і оприлюднені саме сьогодні.

Переважна більшість киян незадоволена тим, як розв’язуються насущні проблеми міста місцевою владою. І от заявила про недовіру меру столиці.

А два тижні тому незадоволення київською владою висловлював Президент України Віктор Янукович та Прем’єр-міністр України Микола Азаров. Тоді ж столичній владі було визначено тримісячний термін для усунення недоліків у роботі.

Пане Гладуняк, як пораєтеся з тими завданнями, які поставила всеукраїнська влада перед столичною владою?

Роман Гладуняк (переклад):
Ми, по-перше, завжди виконували ті ж самі функції. Просто зараз перейнялися цим, тому й сам контроль за процесом став, можливо, швидшим, і ми отримуємо більший (фраза не зрозуміла).

У принципі я щойно звітував, що за останній тиждень після колегії, яку проводив мер, дуже сильно в районах піднявся відсоток виконання наших завдань.

- А що заважало це робити тиждень тому?

Роман Гладуняк: В основному скарги були на те, що, по-перше, погодні умови не дозволяли, так як сніг було важко вивозити. Скажімо так, що все, що робили райони, – боролися зі снігом і нічого іншого не могли робити.

Насправді, я думаю, нічого не заважало з минулого тижня районам це робити. Але зараз можна сказати лише одне, що зараз вони почали більш-менш працювати.

- Як швидко вони закінчать цю роботу? І це ж не сезонна робота. Сміття прибрали. А далі?

Роман Гладуняк: Спочатку приберуть все сміття, яке є. Потім зроблять так, щоб було можливо якомога швидше налагодити прибирання сміття тими організаціями, які займаються цим. А опісля буде озеленення, відновлення асфальтованого покриття доріг, тротуарів і благоустрою у дворах.

- Така річ, як сміття на прибудинкових територіях. Воно не вивозилося і було дуже брудно. До снігу це має дуже опосередкований стосунок . Як з цим бути?


Роман Гладуняк: З бюджетом і з загальноукраїнським, і з київським… Є не дуже хороші підрядчики, які при першому зупиненні проплати переставали просто вивозити це сміття.

Зараз переглядаються угоди для того, щоб такі безвідповідальні організації не змогли більше мати підряди на вивезення сміття.

- Скільки часу ви даєте цим організаціям на перегляд цих договорів?

Роман Гладуняк:
Я думаю, що це все робитиметься впродовж цього місяця для того, щоб до травня ситуація в Києві була зовсім іншою і в плані чистоти, і в плані постійного прибирання.

- Пане Гладуняк, а що заважало це зробити два місяці тому? Якщо Ви кажете, що питання в угодах. Бюджет не поліпшився ж, його не ухвалили, нічого не змінилося.

Роман Гладуняк:
Нічого не змінилося. Просто організації, які прибирають (фраза не зрозуміла). Постійно на цьому ринку міняється ситуація. Тобто, організації різноманітні, наприклад, зараз почали справлятися так, як справлялися раніше.

Тобто, це постійний процес, він постійно відбувається, тому тут не можна сказати, що саме почалося зараз або не робилося раніше.

- Але я не можу зрозуміти одного. Ви кажете, що за місяць це буде зроблено…

Роман Гладуняк:
Ви запитали: коли будуть переглянуті угоди нинішні? Через місяць. Але така ж сама робота нами проводилася і два місяці назад.

- Тобто, гарантій того, що щось буде зроблено, немає. Просто буде переглянуто угоди, так?

Роман Гладуняк:
Будуть переглянуті відносини з деякими недобросовісними підрядчиками...

- Пане Гладуняк, а коли це сміття буде вивозитися?

Роман Гладуняк:
Ми також тільки що піднімали цю проблему. Зрозумійте, що є ЖЕК, в якому є обмежена кількість техніки для вивезення сміття. Зараз ці ЖЕКи розписують між собою всі двори, куди вони мають під’їхати і забрати це сміття.

Ми зараз ЖЕКи змушуємо працювати ледь не цілодобово для того, щоб усе сміття, яке, слава Богу, вже зібрали в якісь купи, але їх тепер треба вивезти. У кожного ЖЕКу є 3-4 вантажівки для вивезення сміття. Вони зараз спробують правильно організувати логістику.

- Кажуть, що було поставлене завдання до Чистого четверга вирішити це питання. До Чистого четверга, очевидно, зроблено не буде.

Роман Гладуняк:
Чому ні? Якщо відповідальний керівник ЖЕК, то він це в змозі зробити.

- Ми маємо слухача.

Слухачка (переклад): Я пенсіонерка. 47 років трудового стажу. Як я можу бути задоволена місцевою владою, коли вони про народ взагалі не думають? Вони знають тільки себе.

Брудні вулиці, не прибирається сміття, коли був сніг, то ніхто не чистив, люди скільки страждали. Взагалі у що перетворили Хрещатик? У що перетворили зелені насадження?

Хіба коли-небудь у Києві так було? Київ був на першому місці по зелених насадженнях. А тепер що?

Не говорячи вже про те, що квартплату підвищують. Як ми ними можемо бути задоволені?


Роман Гладуняк: А в чому запитання?

- Що з зеленими насадженнями?

Роман Гладуняк:
Це запитання саме до управління з зелених насаджень. Тобто, зараз буде весна. Я думаю, що по зимі оцінювати по зелених насадженнях, напевне, складно…

- Пане Шкуро, скажіть, будь ласка, як зараз взаємодіє столична влада з владою районів стосовно наведення порядку в місті?

Максим Шкуро:
Взаємодія чисто управлінська значно покращилася. Але реально взаємодію ми побачимо тільки тоді, коли буде прийнятий бюджет. І тоді, коли ми побачимо, які кошти підуть у район і які кошти залишаться в місті, то оце буде реальна взаємодія.

І якщо район отримає ті ж самі кошти на благоустрій, на ремонти будинків, на ремонти дахів, на заміну ліфтів, то тоді я можу повністю підтвердити, що ця взаємодія є і це на користь киянам...

- А як ставляться завдання? Тобто, якщо сьогодні не буде зроблено те, то завтра прокурор викликатиме до себе?

Максим Шкуро: Не тільки прокурор запрошений, а всі силові відомства, я думаю, запрошені з метою впорядкування роботи щодо встановлення малих архітектурних форм. Тому що сьогодні фактично йде хаотичне заповнення всіх вулиць і перехресть у Києві кіосками. Це бачать всі кияни.

І немає жодного міста в Україні, яке може порівнятися у цьому розрізі. Тому спільні такі дії всіх силових структур можуть навести порядок у цьому питанні.

- Хто ставить ці кіоски? Без дозволів їх не ставлять. Хто дає дозволи?

Я знаю, що в районі, повз який я часто проїжджаю, написано: «КП Шевченківського району. Мала архітектурна форма».
Сотні і тисячі лотків, які встановлені останнім часом, фактично не мають дозволів.

Максим Шкуро:
Дозволи видає Управління містобудування і архітектури міста. Але до цих дозволів повинні бути ще всі погодження балансоутримувачів. Тому що будь-яка територія – це або зелена зона, або територія дорожнього господарства, або це територія житлового КП.

Якщо немає погодження балансоутримувача (повірте, у 99% випадках його немає) , то цей дозвіл просто є недійсним. Тому ці всі сотні і тисячі лотків, які встановлені останнім часом, фактично не мають дозволів. Бо ті папірці, які у них на руках, вони не діючі.

- Вони ж гроші платять, щоб отримати цей папірець.

Максим Шкуро:
Вони отримують папірець, в якому написано дослівно, що даний дозвіл діє при наявності погодження з балансоутримувачем. І там ще купа вимог, які повинен виконати той підприємець. Фактично ніхто не виконує цих вимог.

Тому далі вже йде проблема, як демонтувати ці незаконні кіоски. І тут же ці силові структури якраз вступають у дію.

- Люди заплатили гроші за кіоски, люди заплатили гроші, щоб їм дали цей дозвіл. Як бути з цим?

Максим Шкуро:
Є питання захисту прав підприємця, який встановлює. Але якби це було встановлено в належному місці, то треба було б ставити перш за все це питання.

Але коли це на зеленій зоні, коли на газоні стоїть цей ларьок, йому дали дозвіл, на якому написано, що він повинен з відповідним управлінням зелених насаджень погодити це питання, а він його не погодив і поставив його прямо тут на траві, де повинні дерева рости чи кущі, то тоді треба вживати більш дієвих заходів і показати, що в місті є влада, турбуватися про мешканців, які не можуть вийти з метро, бо все заставлене, не може техніка сьогодні пройти для прибирання по тротуарах, бо все заставлено, і тут думати тільки про приватних підприємців, які заплатили якісь кошти невідомо за що, я думаю, що це невірно буде.

- Пане Садовий, як у вашому Голосіївському районі відбуваються зміни стосовно благоустрою? Я вже не кажу про щось інше, про наведення ладу у столиці стосовно того, до чого ми, що називається, дожилися.
Я, як голова району, не знаю, де завтра у мене буде стояти кіоск. Це ставиться ночами з дозволу КП міської адміністрації.

Сергій Садовий
Сергій Садовий: У Голосіївському районі робота проходить планова, як і проходила. Ми провели наради, створили комісію, проводимо суботник.

У нас велика армія студентів. Вони, слава Богу, беруть участь у суботниках, бо вони є патріотами Голосіївського району. Тобто, робота ведеться планова. І в цьому у нас проблем немає.

Є деякі проблемні питання… Треба поновити програму «Твій дім, твоє подвір’я», поновити програму асфальтування. І вже 50% проблем за великим рахунком відпаде...

Щодо кіосків. Я як голова району на сьогодні не знаю, де завтра у мене буде стояти кіоск чи лоток. Почасти це ставиться ночами з дозволу КП міської адміністрації. Оце є негатив.

Я сподіваюся, що мер почує сьогодні голів районів і відповідне рішення зробить, щоби все-таки це було узгоджено з районною владою.

- Пане Садовий, а що заважало мерові почути вас не сьогодні, а вчора чи три місяці тому?

Сергій Садовий:
Крім мера є ще, мабуть, люди, які вносять у його вуха різні пропозиції, часом 80% вони є негативними.

Я думаю, що він на сьогодні вже розібрався з тим, що треба робити співпрацю з районами, тоді ці негативи відразу наполовину відпадуть…

(Скорочена версія. Повну версію «Вашої Свободи» слухайте в аудіозапису)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG