Доступність посилання

ТОП новини
19 Листопад 2018, Київ 09:37

Обама: Рада безпеки ООН повинна затвердити новий режим суворих санкцій щодо Ірану


Комплекс зі збагачення урану в Натанзі в у центральному Ірані, 2007 рік

Нью-Йорк – У Сполучених Штатах президент Барак Обама заявив, що Рада безпеки ООН повинна найближчими тижнями затвердити новий режим суворих санкцій щодо Ірану, якщо іранська влада не зупиниться на своєму шляху до набуття ядерної зброї. Досі Вашингтонові не вдавалося домовитися про санкції ані з Москвою, ані з Пекіном, а без цих двох держав – Росії і Китаю – Рада безпеки не зможе ухвалити рішення. Однак, можливі зрушення.

Оголошення про курс на нові санкції Барак Обама зробив у Білому домі на спільній прес-конференції з президентом Франції Ніколя Саркозі.

«Ми обговорювали нашу рішучість не дозволити Іранові виробити ядерну зброю. У цьому Сполучені Штати й Франція єдині, нероздільні... З нашими партнерами ми пропонували Іранові вирішити цю проблему дипломатичним шляхом, але Іран досі відкидав наші пропозиції. Сьогодні міжнародна спільнота єдина, як ніколи досі, у вимозі, щоб Іран дотримався своїх зобов’язань. Ось чому ми працюємо над жорсткими санкціями через Раду безпеки ООН», – заявив президент США.

Але цю заяву навряд чи можна інтерпретувати так, що Росія і Китай нарешті погодилися з Америкою і Європою щодо санкцій. Але з виступу Обами можна зробити висновок про певні зрушення у позиціях цих двох держав, які мають право вето в Раді безпеки, разом зі США, Великою Британією і Францією.

Обама визнав, що цілковитої згоди поки що нема. Він, зокрема, запитав риторично: «Чи ми досягли одностайності міжнародної спільноти?». І сам відповів: «Поки що ні, але ми над цим маємо працювати. «Ми попереджали, що час обмежений і якщо не буде прогресу до кінця (минулого) року, ми підемо шляхом застосування санкцій. Я сподіваюся, ми зробимо це ще цієї весни. Ми не збираємося чекати місяцями встановлення режиму санкцій. Я зацікавлений зробити це найближчими тижнями», – зауважив американський президент.

Можливо, є певний зв'язок між словами Обами і заявою, опублікованою в Канаді на нараді міністрів закордонних справ так званої «Групи восьми». Барак Обама виступив через кілька годин після заяви «Групи восьми» – це США, Велика Британія, Канада, Франція, Японія, Німеччина, Італія і Росія.

Заключне комюніке зазначає, що міжнародна спільнота ставить під сумнів запевнення Ірану, що він прагне мирної атомної енергії. «Група восьми» вимагає, щоб Іран задовольнив вимоги Ради безпеки і співробітничав із МАГАТЕ – комісією ООН з атомної енергії. В комюніке, зокрема, сказано: «Міністри... підтверджують необхідність відповідних і рішучих кроків... на підтримку міжнародного режиму непоширення (атомної зброї)».

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...
XS
SM
MD
LG